Już niedługo druga edycja „Lokalu na kulturę”

, Już niedługo druga edycja „Lokalu na kulturę”

Już po raz drugi w naszym mieście ruszy akcja „Lokal na kulturę”. W tym roku jednak miasto postanowiło też zebrać zgłoszenia od samych zainteresowanych, którzy będą mogli zasugerować siedzibę swojej działalności spośród pomieszczeń z zasobów gminy.

Czym jest „Lokal na kulturę”? To akcja, której celem jest wyłonienie najemców lub dzierżawców lokali, którzy będą prowadzili tam działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą. W programie wziąć udział może każdy, a najlepsze zgłoszenia, które będą mogły dzierżawić lokale wyłoni specjalna komisja.

Przyszły najemca lub dzierżawca najpierw będzie musiał wyremontować lokal, a w tym czasie będzie płacił symboliczny czynsz – 1 zł netto za metr kwadratowy. (Jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy). Po okresie promocyjnym, wartość czynszu zostanie określona w zależności od lokalizacji.

Jak mówi Mariusz Wołosz -prezydent Bytomia: Sukces „Odpadów spod lady” pokazuje, że program Lokal na kulturę może dać wiele możliwości rozwoju osobom kreatywnym, związanym z kulturą, które chcą prowadzić działalność gospodarczą, ale do rozwinięcia skrzydeł potrzebują taniego lokalu.

Zgłoszenia proponowanych lokali przyjmowane będą do końca stycznia w Dziale Eksploatacji i Lokali Użytkowych przy ul. Zielnej 25 b w Bytomiu, pokój nr 16d. Telefon 32 420-17-50 lub 32 420-17-12.

Zdjęcie: UM w Bytomiu,

Komentarze

komentarze/y

About Redakcja

Redakcja Portalu BytomOnline.pl. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

View all posts by Redakcja →