Hybrydowe nauczanie w SP 42. Powód? Koronawirus

, Hybrydowe nauczanie w SP 42. Powód? Koronawirus

Są pierwsze przypadki koronawirusa w bytomskiej szkole. Zakażonych jest dwóch pracowników Szkoły Podstawowej nr 42. Uczniowie, którzy mieli  kontakt z osobą, u której potwierdzono pozytywny wynik testu oraz ich najbliżsi, zostali objęci kwarantannaą. Łącznie w domach zostanie 14 uczniów.

Od poniedziałku, 5 października, w klasie, w której pojawił się przypadek zakażenia, uruchomione zostanie zdalne nauczanie. 

Na obecną chwilę wszyscy nauczyciele są zdrowi, a szkoła funkcjonuje normalnie. Nie zostaliśmy z tym problemem sami. Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami uczniów, sanepidem oraz władzami miasta, które zaoferowały nam pomoc i wsparcie. Mamy nadzieję, że sytuacja szybko wróci do normy – mówi Piotr Bibiela, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 42.
Jak zaznacza dyrektor placówki, budynek jest w ciągu dnia wielokrotnie dezynfekowany, pomieszczenia regularnie wietrzone. Ponadto w szkole obowiązuje noszenie maseczek, a zajęcia zostały tak zorganizowane, aby grupy uczniów poszczególnych klas nie mieszały się ze sobą.

Komentarze

komentarze/y