Drogówka prowadzi akcje „PIESZY”

, Drogówka prowadzi akcje „PIESZY”

Nie zauważyłem, spieszyłam się, przecież nic się nie stało – to wręcz standardowe wymówki pieszych i kierowców popełniających wykroczenia na drogach. Takie nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa połączone z brakiem wyobraźni, w wielu przypadkach kończyło się poważnymi urazami. Przestrzeganie przepisów drogowych na co dzień i w trakcie akcji „Pieszy”, kontrolują policjanci z drogówki.

W 2012 roku na terenie Bytomia doszło do 146 wypadków drogowych, W siedmiu z nich śmierć poniosło osiem osób, a 165 doznało obrażeń ciała. Z policyjnych statystyk wynika, że najwięcej wypadków zaistniało na skutek najechania pojazdów na osoby piesze – 64 przypadki oraz w wyniku błędów popełnianych przez pieszych – 33 przypadki. Stąd właśnie częste akcje „Pieszy” podejmowane przez policjantów drogówki w ramach kampanii „Żeby być, trzeba żyć!”.

Kolejne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, mundurowi przeprowadzili również w tym tygodniu. Kilkudziesięciu kierowców oraz pieszych, którzy popełnili wykroczenia drogowe, zostało pouczonych lub ukaranych mandatami karnymi. Kilka takich przypadków łamania przepisów drogowych, zarejestrowała kamera policyjnej alfy romeo.

Komentarze

komentarze/y