Bytomski Policjant odnosi sukces w turnieju.

Sierżant sztabowy Rafał Czubak z bytomskiej drogówki zajął II miejsce w wojewódzkim finale konkursu “Policjant Ruchu Drogowego 2009”. W zawodach brali udział najlepsi funkcjonariusze z jednostek terenowych województwa śląskiego.

Wczoraj sierż. szt. Rafał Czubak odbierał puchary i nagrody z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Dzisiaj nagrody rzeczowe i finansową otrzymał od szefa bytomskiej policji podinspektora Zbigniewa Klimusa, który w towarzystwie swojego zastępcy nadzorującego pion prewencji nadkomisarza Tomasza Olesińskiego gratulował mu zajęcia II miejsca w turnieju najlepszych policjantów drogówki województwa śląskiego. Jak dotychczas w historii turnieju to najwyższe miejsce zajęte przez policjanta z Bytomia. Jak sam przyznaje, osiągnięty sukces to efekt żmudnych przygotowań i wieloletniego doświadczenia, które zdobył pracując w bytomskiej drogówce.

Sierżant sztabowy Rafał Czubak w Policji pracuje od 1994 roku, kiedy to jako dzielnicowy służbę rozpoczynał w komisariacie w Miechowicach. Pięć lat później przeszedł do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bytomiu, gdzie służy do dziś. Rafał to jeden z najlepszych policjantów naszego garnizonu, który swoje przygotowanie do służby mieszkańcom naszego miasta potwierdza na co dzień – mówią o nim jego przełożeni. Między innymi to dzięki niemu zatrzymano w tym tygodniu szajkę oszustów chcących wyłudzić pieniądze od starszej kobiety. Za szczególne zaangażowanie oraz wyniki osiągane w służbie, podczas zeszłorocznego Święta Policji został wyróżniony przez Prezydenta Miasta Bytomia. Już niedługo, razem z sierż.szt. Krzysztofem Kaczmarkiem z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach, który zajął I miejsce w turnieju oraz uplasowanym na III miejscu sierż.szt. Sławomirem Dudzińskim z KMP w Katowicach, będzie reprezentować garnizon śląski na zawodach ogólnopolskich. – Informuje rzecznik prasowy Bytomskiej Policji asp. szt. Adam Jakubiak


Komentarze

komentarze/y

Dodaj komentarz