Apel pomógł zatrzymać sprawców pożaru

, Apel pomógł zatrzymać sprawców pożaru

Dwóch szesnastolatków i o 3 lata starszy od nich mężczyzna zostali zatrzymani w sprawie wczorajszego pożaru kina GLORIA. Wszyscy zatrzymani przyznają się do podpalenia pomieszczeń, z których wcześniej próbowali skraść kable. O losie nieletnich zadecyduje sędzia rodzinny, natomiast 19-latek może trafić za kratki nawet na 10 lat. W ujęciu sprawców pomogli mieszkańcy Bytomia.

Dzisiaj po południu policjanci z Wydziału Kryminalnego bytomskiej komendy zatrzymali trzech nastolatków podejrzanych o wczorajsze spowodowanie pożaru w kinie GLORIA. W ustaleniu i ujęciu sprawców tego przestępstwa pomogło dwoje mieszkańców naszego miasta, którzy widzieli uciekających z budynku podpalaczy. Zatrzymanymi są pochodzący z Bytomia dwaj 16-latkowie i 19-latek. Wszyscy trzej potwierdzili, że wczoraj wieczorem włamali się do kina, by ukraść kable. Niczego nie zdołali skraść, więc zapalili przyniesione z sobą świeczki i rzucili je na fotele w sali kinowej, co bardzo szybko doprowadziło do powstania ognia.
Szesnastolatkowie za popełniony czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym, natomiast mającemu 19 lat mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

KMP Bytom

Komentarze

komentarze/y

About Redakcja

Redakcja Portalu BytomOnline.pl. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

View all posts by Redakcja →

5 Comments on “Apel pomógł zatrzymać sprawców pożaru”

  1. I dobrze, że złapano tych łobuzów (chciałoby się napisać inaczej) Powinni zapłacić za straty i nie wyjść z kryminału. Czego im życzę.

  2. Proszę o zachowanie minimum kultury, o dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

  3. Debile, aczkolwiek nie powinno się w tym kraju w stosunku do innych używać podobnych słów, żeby się czasem przed nimi odpowiedzialności sądowej nie ponieść za „obrazę”, jednak jak nazwać osoby, które tylko z powodu niemożności dokonania rabunku, jak to wcześniej planowali, rozniecili sobie ogień tu i tam… Cóż z tego, że gdzieś tam obok mieszkali LUDZIE, cóż, że w skład owych ludzi wchodziły dzieci, kobiety, mężczyźni, robotni i bezrobotni, dobrzy i źli… Szacowni panowie złodzieje nie zauważyli, jakie mają szczęście nie zamieszkując w pobliżu obiektów mogących przyciągnąć podobnych idiotów, dzięki czemu ich życie nie zostało dotąd zagrożone w ten sposób… Cóż ci ludzie musieli przechodzić, widząc skalę pożaru, stając pod własnym domem w oczekiwaniu na zakończenie akcji gaśniczej…
    O ci mi właściwie chodzi? Gówniarze i niegówniarze, starsi i młodsi złodzieje – MYŚLCIE!!!Wy zyskalibyście kilkaset złotych, a ci wszyscy mieszkańcy mogli stracić dobytek całego życia. Chcecie kraść? Kradnijcie, skoro nie macie innego pomysłu na życie, ale ograniczcie się w swojej głupocie, zabawa ogniem w centrum miasta w opuszczonym kinie nie była z całą pewnością dobrym pomysłem, a jak sądzę, za ten czyn – narażenie życia i zdrowia mieszkańców, wasze wyroki będą o wiele wyższe, niż gdybyście całe to kino na plecach wynieśli i sprzedali na części… No i liczę, że nie skończy się na tzw. „zawiasach”, a także, że dostaniecie rozmowę z psychologiem, który Wam może do rozumu przemówi.

Dodaj komentarz