7 nietrzeźwych… w ciągu godziny

Dzisiaj wcześnie rano policjanci z Bytomia przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości kierowców. W ciągu godziny, tylko na jednym skrzyżowaniu drogówka zatrzymała aż siedem osób prowadzących pojazdy „na podwójnym gazie”. Kilku z nich twierdziło, że alkohol wypili wczoraj i wsiadając za kółko byli pewni swojej trzeźwości. Teraz grozi im nawet do 2 lat więzienia.

Od rana policjanci z bytomskiej drogówki prowadzili wzmożoną kontrolę stanu trzeźwości kierowców. Patrole rozpoczęły kontrole o godzinie 5:00 na skrzyżowaniu przy ul. Karola Miarki i pierwszego amatora jazdy z promilami zatrzymali już pół godziny później. Kierujący daewoo nexię 30-latek miał 0,21 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W ciągu następnej godziny w ręce mundurowych wpadło kolejnych sześciu kierowców, u których alkomat potwierdził obecność alkoholu w organizmie, w tym 44-letni kierowca żuka mający 0,37 promila, 57-latek prowadzący toyotę corollę z „wynikiem” 0,31 promila, mający 1,23 promila 52-letni kierowca forda galaxy, prowadzący skodę favorit 45-latek z 1,12 promila, mający 52-lata kierowca volkswagena golfa, u którego stwierdzono 0,33 i ostatni, niechlubny rekordzista tego poranka 37-letni kierowca peugeota mający 1,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Większość z zatrzymanych mężczyzn próbowała się tłumaczyć tym, że alkohol wypili wczoraj po południu i byli przekonani, że są absolutnie trzeźwi. Każdy z nich, przynajmniej na jakiś czas pożegna się z prawem jazdy. Tym, którzy mieli poniżej pół promila alkoholu w organizmie grożą grzywny, a nawet do roku więzienia. Pozostali za kratkami mogą spędzić nawet do 2 lat.

Komentarze

komentarze/y

About Redakcja

Redakcja Portalu BytomOnline.pl. Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

View all posts by Redakcja →

One Comment on “7 nietrzeźwych… w ciągu godziny”

  1. Średnia wieku 45 lat… a mówią że to młodzi są nierozsądni.

Dodaj komentarz