-4.4 C
Bytom
9 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Wypadek na budowie
Policyjne

Wypadek na budowie

Policjanci z Komisariatu III w Bytomiu wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj w południe w remontowanym budynku. Dwaj robotnicy znajdujący się na balkonie kamienicy, zostali poważnie zranieni przez spadające elementy dachu. Jeden z mężczyzn spadł ze sporej wysokości, drugi został przygnieciony spadającą konstrukcją.
Remont prywatnej kamienicy przy ul. Krakowskiej rozpoczęto zaledwie wczoraj. Dzisiaj podczas kontynuowania prac, najprawdopodobniej w wyniku nieszczęśliwego wypadku, ranni zostali dwaj robotnicy pochodzący z okolic Limanowej. Z dotychczasowych ustaleń zajmujących się tą sprawą policjantów z Komisariatu III wynika, że dzisiaj około godziny 12:00 obaj pracownicy znajdowali się na balkonie na II piętrze budynku. W pewnej chwili oderwał się znajdujący się bezpośrednio nad nimi spory kawał dachu, który strącił na ziemię mającego 25 lat mężczyznę, natomiast jego o rok młodszego brata na balkonie przysypały spadające elementy dachu. Wezwani na miejsce strażacy zabezpieczyli uszkodzony dach przed dalszym osunięciem, zdjęli z balkonu przysypanego deskami i gruzem 24-latka, a także udzielili obu rannym mężczyznom pierwszej pomocy. Bracia natychmiast trafili pod opiekę pogotowia ratunkowego. W szpitalu u starszego z braci, który spadł ze znajdującego się około 8 metrów nad ziemią balkonu, stwierdzono złamanie ręki, natomiast młodszy z mężczyzn, w wyniku przygniecenia przez spadające elementy konstrukcji dachu, doznał złamania nogi oraz urazu klatki piersiowej. Robotnicy odnieśli też rany tłuczone na całym ciele. Według opinii lekarzy ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo i jeszcze dziś mogą być przesłuchani w tej sprawie.
Od chwili powiadomienia o zdarzeniu policji, wyjaśnieniem wszystkich jego okoliczności zajmują się kryminalni z komisariatu przy ulicy Rostka, przy współpracy powiatowego inspektora nadzoru budowlanego oraz przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy.

KMP Bytom

Pozostałe wiadomości

Pieszy potrącony na pasach na ul. Chorzowskiej

admin

Bytomscy policjanci pokazali co potrafią podczas dnia otwartego schronu w Miechowicach

admin

Budynek grozi zawaleniem – mieszkańcy ewakuowani

admin
Trwa wczytywanie....