0.4 C
Bytom
30 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Wyjątkowe 2 lata Bytomskiej Rowerowej Masy Krytycznej [Zdjęcia]
Fotoreportaze Śródmieście

Wyjątkowe 2 lata Bytomskiej Rowerowej Masy Krytycznej [Zdjęcia]

Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna świętowała dzisiaj swój drugi rok działalności. Na bytomskim Rynku zjawiło się ponad 140 rowerzystów oraz przedstawiciele fundacji All For Planet.

Dzisiejsze spotkanie rowerzystów odbywało się nie tylko w związku z manifestowaniem swojej obecności na drodze oraz prośby o rozwój infrastruktury rowerowej. Dzisiaj również oficjalnie przekazano zielone stojaki rowerowe, o których niedawno pisaliśmy. Na spotkanie przybyła przedstawicielka fundacji Krystyna Skommer.

Przed startem oficjalnie przecięto wstęgę na stojakach ustawionych na Rynku, w uroczystości tej oprócz przedstawicielki All For Planet udział wziął także Piotr Koj – Prezydent Bytomia oraz Roman Badura – organizator Mas Krytycznych w Bytomiu

Masa jest rewelacyjna. Nie spodziewałam się, że jest tyle osób tak zmotywowanych. To niesamowicie wyglądało, jak się tak spojrzało z góry na ten ogrom rowerzystów, którzy tutaj byli – powiedziała w rozmowie z nami przedstawicielka All For Planet – Krystyna Skommer.

Uczestnicy otrzymali wiele ciekawych prezentów od fundacji – koszulki, opaski odblaskowe, torby ekologiczne. Przypomnijmy iż fundacja All For Planet, oprócz stojaków również przeprowadziła renowację podwórka na ul. Brzezińskiej.

Przejazd jak zwykle zabezpieczany był przez Policjantów z bytomskiego garnizonu, Straż Miejską oraz Pogotowie.

Kolejna Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna odbędzie się 29 lipca jak zwykle o godzinie 18.

Pozostałe wiadomości

Spektakl „Niunia” – Teatr Młyn. Zdjęcia ze spektaklu

admin

Nocne poszukiwania rodzeństwa

admin

Mercedesy zawitały do Bytomia

admin
Trwa wczytywanie....