0.1 C
Bytom
28 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Wybuch na Pionierów
Policyjne Śródmieście Wyróżnione

Wybuch na Pionierów

Policjanci z Bytomia ustalają przyczyny wybuchu, w wyniku którego ranna została 45-letnia kobieta. Z budynku na krótko ewakuowano wszystkich mieszkańców. Prawdopodobną przyczyną wybuchu, był zapłon gazu ulatniającego się z nieszczelnego rurociągu.

Do wybuchu doszło dzisiaj kwadrans przed godziną 14 w piwnicy budynku przy ul. Pionierów 11. Jak wstępnie ustalili policjanci z bytomskiej komendy, eksplozja nastąpiła w chwili, kiedy jedna z lokatorek zeszła do piwnicy. Z miejsca zdarzenia poszkodowana 45-latka została zabrana karetką pogotowia do szpitala. Po zbadaniu i opatrzeniu, lekarze zezwolili jej wrócić do domu. Wezwany na miejsce inspektor nadzoru budowlanego przeprowadził oględziny stanu budynku. Nie stwierdzając zagrożenia bezpieczeństwa, zezwolono na powrót ewakuowanym wcześniej przez strażaków i policjantów mieszkańcom bloku.

Z pierwszych ustaleń wynika, że wybuch nastąpił w wyniku nagromadzenia się gazu w jednym z pomieszczeń piwnicznych, czego najprawdopodobniej bezpośrednią przyczyną była nieszczelność instalacji gazowej. Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komisariatu II.

Pozostałe wiadomości

[Konkurs] Julia Marcell – koncert w Bytomskim Centrum Kultury

admin

Wybuch pieca zabił mężczyznę

admin

Bytom najmilszym miastem w Polsce

admin
Trwa wczytywanie....