0.6 C
Bytom
30 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Wybuch gazu w Bytomiu [Zdjęcia + Wideo]
Policyjne Wyróżnione

Wybuch gazu w Bytomiu [Zdjęcia + Wideo]

Policjanci z Bytomia ustalają okoliczności i przyczyny wybuchu gazu, w wyniku którego ranny został 60-letni mężczyzna. Z pierwszych ustaleń wynika, że poszkodowany w eksplozji mężczyzna próbował popełnić samobójstwo.

Dzisiaj około godziny 7:30 przy ul. Moniuszki w centrum Bytomia doszło do wybuchu gazu w mieszkaniu znajdującym się na I piętrze czterokondygnacyjnej kamienicy. W wyniku eksplozji gazu ucierpiał około 60-letni mężczyzna wynajmujący ten lokal. Poszkodowany z ranami oparzeniowymi został odwieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Siemianowicach Śląskich. Zabezpieczający miejsce zdarzenia policjanci i strażacy, zadecydowali o ewakuacji z budynku 9 mieszkańców.

Sprawdzający stan budynku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Bytomiu nie stwierdził uszkodzeń mogących stanowić zagrożenie dla mieszkańców i wszystkie ewakuowane osoby wróciły do swoich domów.
Zajmujący się wyjaśnieniem sprawy policjanci ustalili, że najprawdopodobniej do wybuchu gazu doszło w wyniku celowego działania 60-latka. O podjętej próbie samobójczej świadczy pozostawiony w mieszkaniu list pożegnalny, a także ślady wskazujące na celowe uszczelnienie okien. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z KMP w Bytomiu.

KMP Bytom

Pozostałe wiadomości

„Wolność kocham i szanuje” na 96. rocznicę odzyskania niepodległości

admin

16. Międzynarodowy Festiwal Teatromania 2014 – program spektakli

admin

Ukradł telewizor. Był zbyt pijany, by z nim uciec

admin
Trwa wczytywanie....