24.7 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Wybuch gazu w bloku na Orzegowskiej [Zdjęcia]
Dzielnice Policyjne Szombierki Wyróżnione

Wybuch gazu w bloku na Orzegowskiej [Zdjęcia]

Podczas prowadzonych prac przez instalatorów sieci gazowej w budynku mieszkalnym przy ul. Orzegowskiej doszło do eksplozji gazu. W wyniku zdarzenia poparzony został jeden z robotników, a z budynku ewakuowano 26 osób.

Dzisiaj około godziny 8:30 doszło do wybuchu gazu w piwnicy budynku przy ul. Orzegowskiej 68. Skierowany na miejsce patrol z komisariatu w Bytomiu – Szombierkach ewakuował z mieszkańców zajmujących lokale na parterze bloku, resztę lokatorów z zadymionej klatki schodowej i mieszkań wyprowadzili strażacy. W sumie ewakuowano 26 mieszkańców. W wyniku zapalenia się gazu ranny został 33-letni instalator, który w chwili wybuchu prawdopodobnie dokonywał naprawy elementów sieci gazowej. Pomocy udzielono również dwójce mieszkańców, którzy mieli lekkie objawy zatrucia dymem. Służby miejskie podstawiły specjalny autobus, w którym schronienie znalazły osoby ewakuowane.
Około godziny 11:30 zagrożenie związane z palącym się gazem z uszkodzonej instalacji zostało zneutralizowane, a mieszkańcy rozpoczęli powrót do swoich domów.
Obecnie policjanci wyjaśniają przyczyny powstania uszkodzenia sieci gazowej i związanego z nim wybuchu.

KMP Bytom

Pozostałe wiadomości

5 Bytomski Rodzinny Rajd Rowerowy

admin

The Washing Machine w Gabinecie doktora Caligari

admin

Przechodzenie na czerwonym zakończone w szpitalu

admin
Trwa wczytywanie....