25.4 C
Bytom
20 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Wybieramy odpowiednie biuro dla firmy.
Publicystyka

Wybieramy odpowiednie biuro dla firmy.

Wybór odpowiedniej przestrzeni biurowej to bardzo ważny krok w planowaniu działalności firmy. Dotyczy to nie tylko świeżo otwieranych firm, ale również tych o już ugruntowanej pozycji rynkowej, które w celach rozwojowych otwierają nowe przedstawicielstwa.

 

Wybierając miejsce na biuro w nowym mieście pierwsze co przychodzi na myśl wielu przedsiębiorcom to dobra lokalizacja, do której łatwo będzie dotrzeć naszym przyszłym klientom. Warto jednak pamiętać, aby kwestie logistyczne nie przesłoniły nam innych ważnych czynników, jak choćby wielkość pomieszczeń przeznaczonych do pracy. Zbyt małe pomieszczenia mogą spowodować np. dobór nieergonomicznych mebli co w konsekwencji może prowadzić do dyskomfortu oraz dolegliwości bólowych. Wielu pracowników biur chcąc neutralizować szczególnie bóle kręgosłupa coraz chętniej korzysta z usług salonów masażu. Pracownicy biur mieszczących się na terenie Warszawy mogą skorzystać z bogatej oferty salonów. Adresy i dane kontaktowe można znaleźć w sieci, wpisując do wyszukiwarki hasło salon masażu Warszawa. Również obiekty konferencyjno – hotelowe oferują swoim gościom możliwość skorzystania z dobrodziejstw masażu. Osoby odpowiedzialne za organizację eventów firmowych, które chcą zorganizować konferencję pod Warszawą szukając ofert w Internecie, powinny wpisać frazę konferencje okolice Warszawy.

Decyzja o wyborze lokalizacji biura nie jest zadaniem łatwym, bo ewentualnej zmiany adresu dokonuje się stosunkowo rzadko – przeciętny okres umowy najmu wynosi pięć lat. Wyszukanie powierzchni od 1000 do 1500 m 2 zajmie mniej czasu, niż w przypadku kilkutysięcznej powierzchni. Okres poszukiwań wynosi od pół roku do nawet dwóch lat (dotyczy to dużego metrażu). Na wczesne poszukiwanie odpowiedniego lokalu ma wpływ analiza rynku, potrzeby firmy, czas na przeprowadzenie robót remontowo – adaptacyjnych i negocjacje warunków najmu lokalu. Często pierwszą siedzibą osób rozpoczynających działalność gospodarczą jest własne mieszkanie, albo dzielenie przestrzeni z innymi użytkownikami – biuro coworkingowe. Jeżeli firma dobrze się rozwija, pojawia się potrzeba posiadania własnej przestrzeni w celu poprawienia komfortu pracy i możliwości spotkań z klientami . Jest to element poprawy wizerunku firmy. Zawirowania rynku oraz kończąca się umowa najmu może być idealnym momentem na renegocjacje obecnych warunków najmu i poszukanie lokalu o lepszej lokalizacji, wyższym standardzie i niższej stawce. Pracownicy powinni mieć możliwość wypowiedzenia się na temat potrzeb i oczekiwań, bo ma to wpływ na dobrą współpracę i poprawę wyników pracy.

Pozostałe wiadomości

Wypoczynek i rekreacja po ciężkiej sesji

admin

Hodowle ogierów w Polsce – lista. Gdzie szukać ogiera ze sprawdzonej hodowli?

admin

Kredyt obrotowy dla małej firmy

admin
Trwa wczytywanie....