-1.3 C
Bytom
9 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Wpadli „pajęczarze”
Policyjne Śródmieście

Wpadli „pajęczarze”

Funkcjonariusze z bytomskich komisariatów i kontrolerzy z firmy dostarczającej energię elektryczną, skontrolowali stan instalacji elektrycznych i ujawnili 4 przypadki kradzieży prądu. Ustalonym sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj stróże prawa z komisariatów przy ul. Dr. Rostka i ul. Chrzanowskiego wspólnie z pracownikami firmy energetycznej przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontrole przeprowadzono w budynkach przy ul. Rostka, Chorzowskiej, Podgórnej oraz Powstańców Śląskich. Wspólne zespoły kontrolne policjantów oraz pracownicy firmy dostarczającej energię elektryczną, sprawdzając stan instalacji, w czterech przypadkach stwierdzili, że prąd do mieszkań podłączony był „na lewo”. W miejscu w którym powinien znajdować się licznik energii była tzw „skrętka”.

Nielegalne przyłącza zostały zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Ustaleni sprawcy kradzieży mają od 30 do 47 lat. Za kradzież energii elektrycznej grożą im kary do 5 lat więzienia

Pozostałe wiadomości

Pożar na Siemianowickiej. Zdjęcia

admin

Prace nad lodowiskiem trwają – zakończono montaż pierwszej warstwy pokrycia dachowego

admin

Teatromania 2012: Titus Andronicus 2.0 – recenzja

admin
Trwa wczytywanie....