25.4 C
Bytom
20 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Wodecki charytatywnie [Zdjęcia]
Fotoreportaze Śródmieście

Wodecki charytatywnie [Zdjęcia]

Gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Zbigniew Wodecki, Renata Przemyk, Renata Zarębska oraz Big Band Joachima Krzyka wystąpiły w Beceku podczas charytatywnego koncertu, z którego dochód przekazany zostanie na rzecz Bytomskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Stowarzyszenie prowadzi trzy placówki, w których realizowana jest rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych. Są to: warsztaty terapii zajęciowej, świetlica terapeutyczna i klub integracyjny.

Łącznie z różnych form terapii korzysta 85 osób niepełnosprawnych z głębokimi dysfunkcjami, z różnego typu chorobami współistniejącymi jak padaczka, autyzm, chorobami narządu ruchu, wzroku i słuchu.

Placówki te dofinansowane są ze środków PFRON, jednak stowarzyszenie musi zapewnić wkład własny na swoją działalność. W 2012 r. złożono wniosek do PFRON o dofinansowanie zakupu samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych na zajęcia.

Dotacja stanowi połowę wartości, resztę musi wyłożyć stowarzyszenie. Pozyskiwane środki przeznaczane są też na szeroko pojętą integrację społeczną podopiecznych ze środowiskiem lokalnym oraz na promowanie ich twórczości.

UM Bytom/ Foto: W.B

Pozostałe wiadomości

49. Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna – zdjęcia

admin

Żeromszczak ma nową salę

admin

Święto Mieszkańców Rozbarku rozpoczęte!

admin
Trwa wczytywanie....