-1.3 C
Bytom
9 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Wiosenne eksperymenty w Agorze Bytom
Śródmieście Wyróżnione

Wiosenne eksperymenty w Agorze Bytom

Wyczarują colę z wody, nauczą się badać pogodę i odkryją, co łączy dżdżownicę i skórkę banana. To tylko niektóre eksperymenty, które w kwietniu przeprowadzą młodzi uczestnicy Klubu Odkrywców w Agorze Bytom. Zajęcia są bezpłatne. Zapisy wciąż trwają.

Klub Odkrywców pozwala dzieciom realizować artystyczne i naukowe pasje. W kwietniu będzie ku temu wiele okazji. Prócz stałych zajęć w Strefie Robotyki i Strefie Zabawy dla najmłodszych, odbędą się wyjątkowe ćwiczenia w Strefie Warsztatowej. – Przeprowadzimy zaskakujące eksperymenty, a do tego nauczymy się wykonywać praktyczne przedmioty i ozdoby z całkiem zwyczajnych rzeczy. Witając wiosnę, dzieci dowiedzą się więcej o zjawiskach w przyrodzie oraz ekologii – mówi Hanna Petters, marketing manager Agory Bytom.

W drugi weekend kwietnia uczestnicy Klubu Odkrywców wykonają bukiety do ramki i wazonu. Odwiedzą również biolaboratorium, by odkrywać tajemniczy świat zmysłów. Prócz tego poznają podstawy rzeźbienia oraz przeprowadzą eksperyment, który sprawi, że zwykła woda zmieni się w prawdziwą colę. Tydzień później wykonają m.in. ozdoby z surowców wtórnych, a naukową ciekawość zaspokoją eksperymenty z lodem i segregacją odpadów. W czasie zajęć z recyklingu dzieci dowiedzą się, co łączy dżdżownicę ze skórką banana oraz dlaczego jedne reklamówki są lepsze od innych.

– Ostatni weekend miesiąca upłynie z kolei pod znakiem badania pogody oraz elektryczności. Prąd uzyskamy z bardzo niepozornych przedmiotów, a dodatkowo nauczymy się malować wszystkim, co można znaleźć w łazience oraz kamieniami i drewnem – mówi Hanna Petters. – Nasze eksperymenty cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci. Tak sporym, że musieliśmy dołożyć dodatkowe dwie godziny tych zajęć. Uczestnikami Klubu Odkrywców mogą zostać dzieci od 3 do 12 lat. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się weekendami w Sali Kameralnej na poziomie +3 Agory Bytom, największej galerii handlowej w Bytomiu. Zapisy na zajęcia wciąż trwają.

Klub Odkrywców – kwiecień 2015

Każdy weekend od 11 i 12 kwietnia 2015 r.

  • Strefa warsztatowa:

– Pracownia artystyczna – 11:00-16:00

– Eksperymenty – 12:00-14:00 i 16:00-18:00

  • Strefa Robotyki – 11:00-18:00
  • Strefa Zabaw – 11:00-18:00

Dla dzieci od 3 do 12 lat.

Agora Bytom, poziom +3

mat prasowe: www.agorabytom.pl

Pozostałe wiadomości

Mikołaj pojawił się w Bytomiu

admin

Tragiczny wypadek na torach – śmiertelne potrącenie kobiety

admin

Sportowe laury dla najlepszych przyznane! [Zdjęcia]

admin
Trwa wczytywanie....