2.8 C
Bytom
9 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Wielki finał ITF Futures Bytom Open 2014
Śródmieście Wyróżnione

Wielki finał ITF Futures Bytom Open 2014

Marek Michalicka, po tygodniu emocjonujących zmagań, został tegorocznym triumfatorem największego w naszym mieście turnieju tenisowego ITF Futures Bytom Open 2014. W grze podwójnej po końcowe zwycięstwo sięgnęli Piotr Gadomski i Mateusz Kowalczyk.

Sobotni finał singla z udziałem dwóch Czechów rozpoczął się tuż po godzinie 12:00. Marek Michalicka po raz drugi w obecnym sezonie zmierzył się z leworęcznym Dusanem Lojdą. Oznaczony „siódemką” Lojda w sobotę postarał się co prawda o jedno przełamanie, ale jego 27-letni rywal miał ich aż sześć. Ostatecznie, po bardzo jednostronnym pojedynku, Michalicka pokonał swojego rodaka 6:1, 6:1, sięgając po trzeci tytuł w obecnym sezonie i zarazem ósmy w całej zawodowej karierze.

Po zakończeniu finału singla rozegrane zostało decydujące spotkanie w turnieju debla. Najwyżej rozstawieni w Bytom Open 2014 Piotr Gadomski i Mateusz Kowalczyk (zawodnik KS „Górnik” Bytom) zmierzyli się parą numer 2: Andriejem Kapasiem i Błażejem Koniuszem. Losy tytułu rozstrzygnęły się dopiero w super tie-breaku, w którym górą był oznaczony „jedynką” duet.

Zwycięzcom gratulujemy, a więcej o turnieju na: www.ksgornik.bytom.pl

Marek Michalicka (Czechy, 1) – Dušan Lojda (Czechy, 7) 6:1, 6:1

Piotr Gadomski (Polska, 1) / Mateusz Kowalczyk (Polska, 1) – Andriej Kapaś (Polska, 2) / Błażej Koniusz (Polska, 2) 4:6, 6:3, 10-4

 

Pozostałe wiadomości

[Zapowiedź] W świecie WIKI

admin

Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Bytomiu 2011 [Zdjęcia]

admin

Warsztaty gitarowe z Kajetanem Drozdem [Zdjęcia + Wideo]

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X