23.4 C
Bytom
16 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już 10 stycznia w Bytomiu na 18 finale!
Wyróżnione Zapowiedzi

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już 10 stycznia w Bytomiu na 18 finale!

Czerwone serduszko, a w środku napis „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Któż nie zna tego emblematu kojarzącego się ze zbiórką pieniędzy oraz Jurkiem Owsiakiem.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku będzie pełnoletnia – zagra już 18 raz. To wszystko ma cel.

Celem WOŚP jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.
Tak samo jak w zeszłym roku tak i w tym, fundacja będzie zbierać pieniądze na cele onkologii dziecięcej.
Dzięki zeszłorocznej zbiórce udało się wyposażyć 60 pracowni radiologicznych w całej Polsce w nowoczesne aparaty USG oraz ultrasonografy dla klinik onkologicznych. Również w czasie trwania finałów WOŚP bytomskie szpitale otrzymały sprzęt medyczny za prawie 1milion złotych.

W tym roku finał odbędzie się 10 stycznia pod siedzibą Bytomskiego Centrum Kultury. A dziać będzie się sporo, bo wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć jak powstaje grafitti, posłuchać muzyki klubowej.
Dla pasjonatów wszystkiego co związane jest ze Strażą Pożarną i Policją przygotowane będą pokazy sprzętu straży pożarnej oraz policji. Oczywiście, to nie wszystko, bo w BeCeKu będzie można posłuchać występów takich grup jak:
Siegfried, Fly Horse, Jumanji. Na godzinę 20 przewidziane jest już tradycyjne światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni. Później licytowane będą przedmioty na rzecz WOŚP. Całość zostanie zakończona występem Abradab w towarzystwie grupy 100nka.

Przez cały dzień przed i wewnątrz budynku BCK kwestować będą wolontariusze ze sztabu mieszczącego się w bytomskim Przedszkolu Miejskim nr 25 „Słoneczny Zakątek”. Wstęp na wszystkie atrakcje w ramach WOŚP jest wolny.
Zapraszamy więc 10 stycznia pod Bytomskie Centrum Kultury, start od godziny 11.

Pozostałe wiadomości

[Informacja] Zmiana dnia bezpłatnego w Muzeum Górnośląskim

admin

Bytom: Wypadek na przejściu dla pieszych

admin

Bytomskie Wydarzenie Roku 2011 – Wyniki

admin
Trwa wczytywanie....