-2.2 C
Bytom
8 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Wbiegł w ostatniej chwili i…wygrał mieszkanie
Śródmieście Wyróżnione

Wbiegł w ostatniej chwili i…wygrał mieszkanie

Od wygranej dzieliły go tysiące kuponów, kilkanaście kroków z parkingu i parę szusów w kierunku sceny. 20-latek z Piekar Śląskich został zwycięzcą loterii Agora Szuka Lokatora 2. Niedzielny finał zabawy zgromadził w Agorze Bytom tłumy uczestników.

Zwycięzca loterii Agora Szuka Lokatora 2 to 20-letni Paweł Wanot. Do Agory Bytom przyjechał z siostrą – ona kupiła torebkę, on parę butów. Oboje postanowili, że paragony z zakupów w bytomskiej galerii przeznaczą na udział w zabawie. Jednak mało brakowało, a wielka nagroda przeszłaby mu koło nosa. Po odbiór zgłosił się w ostatniej chwili.

Wciąż parkowałem samochód, gdy od siostry dowiedziałem się, że z wylosowanego kuponu odczytano moje nazwisko. Pognałem do galerii, a w progu znów usłyszałem, że właśnie wygrałem mieszkanie. Musiałem naprawdę szybko przebić się pod sceną. Ledwo zdążyłem – mówi Paweł Wanot, zwycięzca loterii Agora Szuka Lokatora 2.

Nic dziwnego, bo w dniu losowania dolny pasaż Agory Bytom wypełnił się po brzegi. Pomocy w wypełnianiu losów udzielały trzy hostessy, a wrzucanie kuponów trwało do ostatniej chwili.

Zdobywca nagrody, jak sam przyznaje, nie spodziewał się wygranej. Na co dzień mieszka z rodziną w Piekarach Śląskich i studiuje informatykę przemysłową na jednej ze śląskich uczelni. Własne mieszkanie otworzyło przed nim szereg nowych możliwości. – Nie mogę doczekać się pierwszej wizyty w nowym mieszkaniu. Muszę to sobie jednak wszystko poukładać, a przed przeprowadzką do Tarnowskich Gór – skończyć studia – mówi Paweł Wanot. Do jego dyspozycji będzie salon z kuchnią, sypialnia, wykończona łazienka oraz przedpokój. Całość warta 160 tys. złotych jest ukończona i przygotowana na wstawienie mebli.

Loteria Agora Szuka Lokatora 2 trwała trzy miesiące, zgromadziła tysiące uczestników i zaangażowała większość sklepów Agory Bytom. W pierwszej edycji konkursu w 2013 roku zdobywczynią głównej nagrody była Danuta Garczarczyk. Jak sama przyznała, udział w loterii stał się dla niej początkiem życiowych zmian. – W naszej zabawie 50 zł wystarczyło nie tylko, by zdobyć mieszkanie, ale też odmienić los. To jej prawdziwy sens i powód, dla którego warto było grać – mówi Mirosław Cechowski, dyrektor Agory Bytom. – Mamy nadzieję, ze w przypadku tegorocznego zwycięzcy będzie podobnie i wygrana da mu wiele szczęścia.

mat. prasowe Agora Bytom

Pozostałe wiadomości

Znęcała się nad swoim 9-miesięcznym synkiem

admin

DUCKWORTH triumfuje w CARBO-KOKS BYTOM OPEN

admin

„My ze Stolarzowic” – Spektakl w ramach IV Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki [Zdjęcia + Wideo]

admin
Trwa wczytywanie....