20.1 C
Bytom
17 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Warsztaty gitarowe z Kajetanem Drozdem [Zdjęcia + Wideo]
Fotoreportaze Śródmieście Wyróżnione

Warsztaty gitarowe z Kajetanem Drozdem [Zdjęcia + Wideo]

Grupa gitarowych miłośników miała dzisiaj okazję poznać tajniki bluesowych zagadnień związanych z gitarą.  Kajetan Drozd* – prowadzący warsztaty, opowiadał o sprzęcie, o tym jakich gitar używa i co zawiera jego „podłoga” . Jako, że trafiła mu się grupa bardziej zaawansowana, mógł słuchaczy wprowadzać w trudniejsze elementy gitarowych zagadnień.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GVwodKWE8FU[/youtube]

Dzisiejsze warsztaty gitarowe są częścią imprezy „III Bytomska Moc Bluesa” , chętni mogą jeszcze skorzystać z warsztatów perkusyjnych (prowadzenie: Waldemar Lindner) oraz warsztatów basowych (prowadzenie: Piotr Rożankowski)

*Kajetan Drozd

Gitarzysta, harmonijkarz, wokalista, autor muzyki i tekstów, Założyciel zespołu Siódma w Nocy i formacji Kajetan Drozd Acoustic Trio,  z którą zajął pierwsze miejsce w konkursie Polish Blues Challenge 2010 i reprezentował Polskę podczas International Blues Challenge 2011 w Memphis (USA). Utwory jego autorstwa znalazły się na składance „minimax.pl” (2008), obu edycjach Antologii Polskiego Bluesa (2008, 2009) i wydawnictwie „Blues Made in Poland 2009”. Drozd jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Między innymi nagrody Prezydenta Gliwic za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w kategorii „Młody Twórca”.

Pozostałe wiadomości

Morderstwo na Piłsudskiego

admin

Wielki finał ITF Futures Bytom Open 2014

admin

Katastrofa prezydenckiego samolotu. Lista osób na pokładzie

admin
Trwa wczytywanie....