9.8 C
Bytom
23 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Wakacje z maluchem
Publicystyka

Wakacje z maluchem

Kiedy na świecie pojawia się dziecko, musimy zmienić wiele swoich przyzwyczajeń, aby dostosować się do jego potrzeb i rytmu życia. Nie ma jednak żadnego powodu, aby rezygnować z wakacyjnego wyjazdu – wręcz przeciwnie, podróże sprzyjają rozwojowi malucha! Pamiętajmy jednak o odpowiednim przygotowaniu do takiego wspólnego wyjazdu.

 

Zadbajmy o zdrowie i bezpieczeństwo!

 

Nawet wyjeżdżając w gronie samych dorosłych powinniśmy być przygotowani na różnego rodzaju zdarzenia losowe. W przypadku wyprawy z małym dzieckiem, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik! Zadbajmy o dopełnienie wszelkich formalności związanych z ubezpieczeniem – sprawdźmy, czy składka ubezpieczenia zdrowotnego jest opłacona, czy posiadamy wszystkie niezbędne dokumenty, na jakim terenie ważne jest nasze ubezpieczenie.
Jeśli planujemy dalszą podróż, warto jest zasięgnąć porady pediatry, który upewni nas, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, ewentualnie udzieli cennych porad lub zaproponuje szczepienie ochronne. Dzieci mogą podróżować właściwie od samego początku życia, choć podczas pierwszego miesiąca lepiej będzie dać im czas na przyzwyczajenie się do życia poza brzuchem mamy. Do trzeciego miesiąca życia dobrze jest wybrać się na kilka krótkich wycieczek, później – można wyruszać dalej.

 

Gdzie na pierwsze wspólne wakacje?

 

Planując pierwsze wspólne wakacje z dzieckiem, warto wybrać miejsce, które będzie maksymalnie dla niego przyjazne. Przede wszystkim lepiej jest unikać największych kurortów lub zatłoczonych hoteli, a postawić na bliskość natury, ciszę i spokój. Doskonale sprawdzą się gospodarstwa agroturystyczne, które jednocześnie zapewnią maluchom mnóstwo atrakcji w postaci zwierząt, placów zabaw bądź miejsc do palenia ogniska.
Wybierając kwaterę noclegową, przekonajmy się, że jest ona wyposażona w sposób komfortowy dla rodziny z dzieckiem. Możemy poprosić o odpowiedni sprzęt w pokoju: łóżeczko, przewijak, wanienkę itp. Plusem jest również specjalne dziecięce menu oraz przyjazna maluchom przestrzeń ogrodowa lub animacje. Nie zapomnijmy też, że miejsce, na które się zdecydujemy, powinno dostarczać dziecku rozrywki. Przedszkolak szybko znudzi się codziennym wylegiwaniem na leżaku lub zakupami.

 

Jaki środek transportu wybrać?

 

Każdy środek transportu ma swoje plusy i minusy. Najmniej polecanym jest stanowczo autokar lub busik, w którym dziecko nie ma możliwości zmiany pozycji; często jest w nim również bardzo gorąco lub zimno, nie zawsze czynna jest toaleta. Lepszym rozwiązaniem jest pociąg, w którym jest więcej przestrzeni, a dziecko może również swobodniej obserwować mijane krajobrazy. Wielu rodziców ma wątpliwości co do latania z dzieckiem samolotem – tymczasem jest to statystycznie najbezpieczniejszy środek transportu i większość dzieci dobrze znosi ten rodzaj podróży. Oczywiście najbardziej popularnym sposobem podróżowania pozostaje poruszanie się własnym autem.

 

Pozostałe wiadomości

Ile za dom w Bytomiu?

admin

Dzieci znikają na naszych oczach!

admin

Sezon rozliczeń podatkowych w Bytomiu

admin
Trwa wczytywanie....