7.2 C
Bytom
2 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Wakacje jak malowane
Publicystyka

Wakacje jak malowane

W końcu nadchodzi upragniony urlop. W okresie wypoczynku, można także zainwestować w siebie i postawić na rozwój hobby i pasji.

Mieć czas na wszystko
Okres wakacji to oczywiście najlepszy czas na wypoczynek. Regenerujemy umysł, odpoczywamy psychicznie i fizycznie. Kiedy już jednak znudzi nas leżenie „do góry brzuchem” na plaży, albo we własnym ogródku na trawniku możemy wykorzystać wolny czas, żeby znaleźć, albo rozwinąć w sobie jakąś pasję. Często mówi się, że odpocząć umysłowi pomaga kontakt ze sztuką. Może on też być świetną odskocznią od codziennych zajęć i na stałe wpisać się w nasz plan dnia poza urlopem.
Satysfakcjonującym hobby może być malarstwo lub rzeźba. W miarę postępu prac zobaczymy jak rozwija się nasza wizja artystyczna, a ukończony na przykład obraz jeszcze długo będzie cieszył oczy. Ponadto, malowanie, rzeźbienie pomagają się skupić, wyciszyć oraz skoncentrować.

Początek przygody ze sztuką
Jeżeli dopiero zaczynami nasze potyczki z malarstwem, czy rzeźbą, powinniśmy się do tego dobrze przygotować. Jest wiele kursów, które pomogą nam przede wszystkim nauczyć się malować, ale też wykorzystywać różne materiały i narzędzia, a wreszcie – odnaleźć własny styl. Takie zajęcia często odbywają się właśnie w lecie, specjalnie dla osób, które w okresie urlopowym chcą spędzić czas nieco bardziej aktywnie, w dalszym ciągu przy tym wypoczywając. Punktem, który także powinniśmy odwiedzić jest sklep plastyczny. Dokonamy tam oczywiście odpowiedniego zaopatrzenia, ale też będziemy mogli skorzystać z wiedzy osoby, która taki sklep prowadzi. Na pewno pomoże nam się odnaleźć w bardzo zróżnicowanym asortymencie.
Obecnie bardzo rozszerza się oferta sklepów internetowych. Korzystanie z nich jest bardzo wygodną opcją, a niejednokrotnie także tańszą. Na profesjonalnych stronach znajdziemy także informacje o produktach, technikach, zastosowaniach danych materiałów, co ułatwi nam konsumenckie decyzje.
Ważnym krokiem jest też poszukiwanie inspiracji. Warto wykorzystać okres wakacji na przykład na wizyty w muzeach. Inspirujący może być nie tylko temat jakiegoś dzieła, ale także sama technika jego wykonania. Na własnej, artystycznej drodze dobrze jest trochę poeksperymentować, znaleźć taki sposób tworzenia, który w najpełniejszy sposób oddaje naszą wizję.

 

Pozostałe wiadomości

Planujesz remont? Przyda się kontener na gruz

admin

Na luzie: Short Waves Festival 2015 w Bytomskim Centrum Kultury

admin

Bytom – miasto kurzu?

admin
Trwa wczytywanie....