2.8 C
Bytom
9 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » VII Bieg Świętych Mikołajów za nami
Śródmieście Wyróżnione

VII Bieg Świętych Mikołajów za nami

Bieg Świętych Mikołajów to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz grudniowych imprez. Bieg to przede wszystkim jednak wielka akcja charytatywna, mająca na celu wsparcie organizacji pomagającym potrzebującym osobom z Bytomia i naszego regionu. Dzisiaj, 7 grudnia mikołaje biegli na rzecz Fundacji Burego Misia.

W naszych bytomskich mikołajkowych wydarzeniach bieg jest jednym z kilku ważnych elementów. Kolejnym jest wsparcie dla potrzebujących. Każdy bieg dedykujemy osobie lub grupie osób potrzebujących pomocy, związanych z Bytomiem i regionem. Wsparliśmy Oliwkę Krupowies, Fundację Dom Nadziei oraz od czterech lat Fundację Wspólnoty Burego Misia – mówi Piotr Koj, prezes Stowarzyszenia MYbytomianie, który organizuje Bieg Świętych Mikołajów.

Bieg co roku odbywa się ulicami naszego miasta. W tym roku  wzięło w nim udział ponad 150 mieszkańców Bytomia, ale również biegaczy z wielu innych śląskich miast, a nawet z województwa świętokrzyskiego, opolskiego czy pomorskiego. Trasa biegu wiodła z Rynku ulicami: Jainty, Dzieci Lwowskich, Józefczaka, Krakowską, Korfantego, Podgórną, Rynek (kilka pętli). Warto dodać, że w biegu uczestniczyły również dzieci, dla których przygotowano specjalną trasę wokół Rynku.

Na pierwszych trzech miejscach VII Biegu Świętych Mikołajów uplasowali się bytomianie. Zwycięzcą biegu został Kamil Bezner, który wyprzedził Dariusza Bronowskiego oraz Michała Paszkiewicza. Wśród biegaczy był również zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras.

Jak co roku biegowi towarzyszyła nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim wielka akcja charytatywna. Organizatorzy imprezy – Stowarzyszenie MYbytomianie – postanowiło wesprzeć działającą w naszym mieście Fundację Burego Misia, której został przekazany cały dochód z biegu. Warto dodać, że Wspólnota Burego Misia działa już od 1983 roku, zaś Fundacja od 30 lat wspiera osoby niepełnosprawne, także poprzez zapewnienie im domu na Osadzie Burego Misia, wtedy kiedy zabraknie najbliższych lub możliwości pełnej pomocy. Wspólnota Burego Misia działa nie tylko w Bytomiu, ale również w Poznaniu oraz w Nowym Klinczu koło Kościerzyny.

Organizatorami i współorganizatorami dzisiejszego wydarzenia były: Stowarzyszenie MYbytomianie, Fundacja Wspólnoty Burego Misia, 1 Harcerska Drużyna Wodna im. kpt. ż. w. Mamerta Stankiewicza, ZHR Bytom, 22 Bytomska Drużyna Harcerzy, Niepubliczne Przedszkola i Żłobki TIKA oraz uczniowie bytomskich szkół.\

Źródło – UM Bytom

Pozostałe wiadomości

List otwarty Piotra Koja do prezydenta Damiana Bartyli

admin

„Karin Stanek” Alina Moś-Kerger – zapowiedź

admin

Scena familijna – „Pinokio” . Zdjęcia

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X