20.1 C
Bytom
17 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Uwaga kierowcy! Pl. Akademicki będzie jednokierunkowy
Dzielnice Śródmieście Wyróżnione

Uwaga kierowcy! Pl. Akademicki będzie jednokierunkowy

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu informuje, że od najbliższego poniedziałku na placu Akademickim będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu pojazdów. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w tym rejonie ma charakter stały i ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz wygody zarówno pieszych, jak i kierowców.

Od 7 marca na placu Akademickim będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Po stronie numerów nieparzystych (zachodnia strona placu) ruch będzie odbywał się od ulicy Żeromskiego w kierunku ulicy Prusa. Natomiast po stronie numerów parzystych (wschodnia strona placu) ruch pojazdów odbywać się będzie od ulicy Prusa w kierunku ulicy Żeromskiego. Na ulicach Prusa oraz Żeromskiego zostaną odpowiednio ustawione znaki zakazu skrętu.
Zmiana dotychczasowej organizacji ruchu kołowego jest podyktowana koniecznością uporządkowania ruchu w centrum miasta, jak i wprowadzenia nowych zasad parkowania pojazdów w tej okolicy. Od najbliższego poniedziałku parkowanie będzie możliwe tylko przy jednej krawędzi jezdni.
Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności i o stosowanie się do znaków.

MZDiM Bytom

Pozostałe wiadomości

Informacja Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego o stanie wody

admin

Śmierć w pożarze

admin

Podsumowanie akcji „Trzeźwość”

admin
Trwa wczytywanie....