14.4 C
Bytom
22 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Tydzień na drogach Bytomia
Policyjne

Tydzień na drogach Bytomia

W ubiegłym tygodniu w wyniku wypadku drogowego zginął starszy mężczyzna W dwóch kolejnych wypadkach obrażenia ciała odniosły trzy kolejne osoby. Policjanci odnotowali także 32 kolizje drogowe i zatrzymali siedmiu pijanych kierowców.

Policjanci z KMP w Bytomiu wyjaśniają okoliczności trzech wypadków drogowych, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu. Do najtragiczniejszego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałek po południu w okolicy zjazdu z Obwodnicy Północnej na ul. Strzelców Bytomskich, gdzie kierujący fiatem seicento mężczyzna uderzył w barierę drogową. 68-letni kierowca fiata zmarł w szpitalu. We wtorek na alei Jana Pawła II wywrócił się motocyklista pochodzący z Będzina. Mężczyzna ze złamaniami nadgarstków trafił do szpitala urazowego.

Kolejne dramatyczne zdarzenie miało miejsce w czwartek przy ulicy Przyjemnej, gdzie dwóch nastolatków jadąc motocyklem wpadło do przydrożnego rowu. Prowadzący motor 15-letni zabrzanin z licznymi złamaniami oraz obrażeniami wewnętrznymi pozostaje pod opieką lekarzy. Jego pasażer miał więcej szczęścia i doznał lżejszych obrażeń.
Policjanci w minionym tygodniu zatrzymali aż siedmiu nietrzeźwych kierowców, w tym 34-letnią kobietę, która mając 1,7 promila alkoholu doprowadziła do stłuczki przy ul. Chorzowskiej. Najpierw najechała na stojący na światłach inny samochód, a następnie staranowała barierkę oddzielającą jezdnię od chodnika i przydrożną latarnię. Pochodząca z Piekar Śląskich kobieta straciła prawo jazdy, podobnie, jak pozostałe osoby jeżdżące „na podwójnym gazie”.

Funkcjonariusze z drogówki kontrolujący stan techniczny pojazdów, w 5 przypadkach w związku z ujawnionymi usterkami zatrzymali dowody rejestracyjne. Ujawnili też 150 wykroczeń popełnionych w 109 przypadkach przez kierowców, 4 pasażerów i 37 pieszych. Poza dwoma przypadkami skierowania wniosku o ukaranie do sądu i jednego pouczenia, sprawcy pozostałych wykroczeń otrzymali mandaty. Większość wykroczeń popełnionych przez osoby poruszające się pieszo po naszych drogach, ujawniono w poniedziałek, podczas cyklicznie prowadzonej akcji PIESZY.

KMP Bytom

Pozostałe wiadomości

Policja prosi o pomoc w identyfikacji bandyty

admin

Dla żartu testowali szybkość służb ratunkowych

admin

Pijana leżała na torach, cudem uniknęła śmierci

admin
Trwa wczytywanie....