25.4 C
Bytom
20 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Tydzień na drogach Bytomia
Policyjne

Tydzień na drogach Bytomia

W ubiegłym tygodniu na drogach Bytomia doszło do 58 zdarzeń drogowych, w tym 2 wypadków, w których ucierpiały 3 osoby. Do jednego z wypadków doprowadził pijany kierowca. W jego organizmie stwierdzono ponad 1,5 promila alkoholu.


Pierwszy wypadek zdarzył się w czwartek po południu w Górnikach, gdzie prowadząca fiata 126p 39-letnia bytomianka nie zatrzymała się przed znakiem STOP ustawionym na ul. Ptakowickiej przed skrzyżowaniem z ul. Żołnierską i doprowadziła do zderzenia z fiatem multipla kierowanym przez 53-latka z okolic Radomska. W wypadku tym ucierpiała 45-letnia pasażerka „malucha”.

Kolejne zdarzenie na drogach naszego miasta miało miejsce wczoraj około godziny 2:30 przy ul. Strzelców Bytomskich, gdzie pochodzący z Rudy Sląskiej 27-letni kierowca volkswagena passata uderzył w bok forda mondeo – taksówki przewożącej dwóch pasażerów. W wyniku zderzenia podróżujący taksówką dwaj bytomianie w wieku 37 i 50 lat zostali ranni. Okazało się, że sprawca tego zdarzenia ma w organizmie 1,67 promila alkoholu. Mężczyznę zatrzymano i jeszcze dzisiaj stanie przed prokuratorem.
W ciągu całego tygodnia policjanci odnotowali też 55 stłuczek pojazdów. W zdarzeniach tych nie ucierpiała żadna z uczestniczących w nich osoba.

Policjanci codziennie prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierowców i w przeciągu tygodnia przebadali prawie 800 osób. W sześciu przypadkach badanie wykazało alkohol w organizmie. Aż czterech pijanych kierowców zatrzymano w sobotę. Pierwszego ujęto jeszcze w nocy przy al. Jana Pawła II. Mający 48 lat piekarzanin wsiadł „za kółko” mając prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po południu przy ul. Wytrwałych drogówka zatrzymała kierowcę towarowego volkswagena. Mieszkający w Gliwicach 37 latek „popisał” się wynikiem 0,6 promila. Natomiast zatrzymany wieczorem przy ul. Strzelców Bytomskich 20-letni zabrzanin prowadzący fiata siena miał blisko 2 promile i na dodatek spowodował kolizję drogową. Wcześniej na terenie Tarnowskich Gór uszkodził kilka innych pojazdów. Zabezpieczający miejsce zdarzenia policjanci z drogówki zatrzymali niepewnie wyjeżdżającego ze stacji paliw forda transit kierowanego przez 57-letniego mieszkańca Bytomia. Okazało się, że powodem jazdy zygzakiem jest alkohol, a dokładnie nieco powyżej 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podczas policyjnych akcji „Pieszy”, za naruszenie przepisów bezpieczeństwa funkcjonariusze ukarali łącznie 143 sprawców wykroczeń, w tym 90 kierowców, jednego pasażera i 52 pieszych.

O porządek na drogach Bytomia dbalo 98 policjantów drogówki.

Pozostałe wiadomości

Użyła gazu łzawiącego w sklepie

admin

Sprawdzali trzeźwość

admin

Rowerzysta z promilami

admin
Trwa wczytywanie....