14.4 C
Bytom
22 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Trzynasty pieszy ucierpiał w wypadku
Dzielnice Policyjne Śródmieście Wyróżnione

Trzynasty pieszy ucierpiał w wypadku

Policjanci z bytomskiej drogówki wyjaśniają okoliczności wypadku tramwajowego, w wyniku którego obrażeń doznał 63-letni pieszy. Mężczyzna w chwili zdarzenia miał ponad promil alkoholu w organizmie. Od początku roku to już 13 osoba piesza, która ucierpiała w zderzeniu z pojazdem.

O sporym szczęściu może mówić 63-letni mieszkaniec Bytomia, który wczoraj wieczorem wpadł pod tramwaj na torowisku w okolicy ul. Parkowej. Mający ponad promil alkoholu w organizmie mężczyzna, idąc tuż obok torów tramwajowych zachwiał się, ześliznął z niewielkiego nasypu i uderzył w bok przejeżdżającego akurat tramwaju linii „31”. Według relacji świadków zdarzenia, niewiele brakowało, a mężczyzna znalazłby się pod kołami wagonu. 63-letni pieszy został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu i ogólnymi potłuczeniami ciała. Poszkodowany nadal pozostaje pod opieką lekarzy.
Od początku roku to już trzynasta osoba, która ucierpiała wskutek zderzenia z pojazdem i zarazem druga, która w ostatnich dniach została potrącona przez tramwaj.

Policjanci szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo pieszych użytkowników dróg. Żadne jednak przedsięwzięcia prewencyjne nie wystarczą, jeżeli piesi i kierowcy nie będą przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i ścisłe przestrzeganie zasad bezpiecznego poruszania się w obrębie jezdni.

KMP Bytom

Pozostałe wiadomości

[Zapowiedź] Wampiriada 2012

admin

Wypadek rowerzysty

admin

Kto odbierze odpady? Trwa analiza ofert

admin
Trwa wczytywanie....