25.4 C
Bytom
20 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Trzy welony Europy [Zdjęcia]
Dzielnice Fotoreportaze Śródmieście Wyróżnione

Trzy welony Europy [Zdjęcia]

Dynamiczny spektakl pod tytułem „Trzy welony Europy” zaprezentowany został dziś na deskach Bytomskiego Centrum Kultury. Spektakl ten jest wyjątkowy ze względu na fakt sposobu realizacji. Przygotowany został przez młodzież z Francji, Niemiec i Polski, ucząca się w trzech różnych ośrodkach tanecznych – Narodowym Konserwatorium w Grenoble, Gimnazjum w Essen – Werden i Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Bytomiu, pod kierunkiem znanego choreografa Jean-Claude Gallotta.

Podstawą sztuki jest grecki mit o Zeusie, który pod postacią byka zbliżył się do pięknej Europy i spłodził z nią trzech synów: Minosa, Sarpedona i Radamantysa. Imiona te są tytułami trzech pierwszych części spektaklu. Rozpoczyna tańczący w bieli Bytom, następnie – w szarościach – Grenoble i wreszcie Essen w czerni. W ostatniej, czwartej części występują wszystkie trzy grupy tancerzy, którzy mimo dzielących ich różnic znajdują wspólną kulturową i ludzką perspektywę, stapiając się w jedną całość.

Ci, którzy nie mieli okazji zobaczyć dzisiaj spektaklu, mogą to zrobić jutro 31 października o godz. 15:30 w Bytomskim Centrum Kultury.

wb/bck

Pozostałe wiadomości

Policjanci w przedszkolu

admin

The Washing Machine w Gabinecie doktora Caligari

admin

Bezpłatny dostęp do Internetu w Bytomiu? Zadecyduj gdzie!

admin
Trwa wczytywanie....