24.7 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Trenuj i pomagaj w Bytomiu w ramach akcji Honorowy Dawca Energii Fortum!
Śródmieście

Trenuj i pomagaj w Bytomiu w ramach akcji Honorowy Dawca Energii Fortum!

Chcesz przygotować się do 6. Bytomskiego Połmaratonu i pomóc Fundacji „Dom Nadziei” w Bytomiu – Bobrku? Nic prostszego! Dołącz do treningów w ramach akcji Honorowy Dawca Energii Fortum.

W każdą niedzielę o 9.00 i wtorek o 18.00 zapraszamy na Torkacik, gdzie wspólnie będziemy przygotowywać się do półmaratonu. Przy okazji możemy pomóc Fundacji „Dom Nadziei” w Bytomiu – Bobrku, dla której zbieramy kilowatogodziny. Im więcej ich zbierzemy, tym wyższą nagrodę pieniężną otrzyma fundacja, która prowadzi jedyny na Górnym Śląsku stacjonarny i całodobowy ośrodek leczenia uzależnień dla dzieci i młodzieży w wieku od 14 do 21 lat.

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację na telefon i wybrać miasto oraz formę rekreacji (bieg, jazda na rowerze, nordic walking). W czasie treningu, włączona aplikacja zlicza przemierzone kilometry, które automatycznie przelicza na energię, liczoną w watogodzinach. Po zakończeniu akcji Fortum przekażę darowiznę na cele charytatywne w każdym z pięciu miast biorących udział w akcji.

W tym roku do Bytomia, Częstochowy, Wrocławia i Zabrza dołączył także Płock. W poprzedniej edycji mieszkańcy Bytomia przebiegli łącznie ponad 2 000 kilometrów, co przełożyło się na wytworzenie niemal 124 500 Wh energii. Jak będzie teraz, wszystko zależy od nas samych. Zapraszamy wszystkich miłośników biegów, jednośladów oraz coraz popularniejszego nordic walking do zabawy i wspólnych treningów.

Akcja potrwa do 30 września. Wszystkie treningi są bezpłatne.

Pozostałe wiadomości

Bytomskie działania „NURD”

admin

Uwaga! Będą utrudnienia na drogach

admin

[Zapowiedź] Rainstick Cowbell i Leman Acoustic w Gotyku – koncert

admin
Trwa wczytywanie....