0.6 C
Bytom
5 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Trasy rowerowe w Bytomiu
Publicystyka

Trasy rowerowe w Bytomiu

Bytom to liczące trochę lat miasto, mające jednak w zanadrzu parę asów. Jednym z takich asów są licznie występujące trasy i szlaki rowerowe na całym obszarze miasta.

Gdzie w Bytomiu można wyjść na rower?

Mimo, iż większości z nas Bytom kojarzy się z miastem pokrytym w całości kamienicami, miasto to posiada wiele interesujących mniej zabudowanych i terenów zielonych. Miasto czynnie dba o to aby ludność mieszkająca w nim mogła cieszyć się dostępem do różnych szlaków rekreacyjnych w tym właśnie rowerowych. Po Bytomiu możemy się poruszać różnymi rodzajami rowerów. Istnieje wiele ścieżek po których raczej będziemy się poruszać rowerem górskim, jednak nie brak i takich z twardszą nawierzchnią do rowerów szosowych. Po centrum możemy także wygodnie podróżować rowerami miejskimi.

Bytom to cudowne miasto samo w sobie więc warto na początek przejechać się trochę po centrum tego miasta. Za pomocą mapy można z łatwością wyznaczyć sobie trasę. Przejazd wśród kamienic można dodatkowo wypełnić zwiedzaniem paru zabytków takich jak, np. rynek i cudowny pomnik lwa który się tam znajduje.

Jednak są też inne trasy. Jeśli lubisz jeździć po lasach koniecznie musisz odwiedzić ,,Dolinę Sportową Dolomity”. Jest to piękny teren i swoim założeniem skupia się przy sztucznym stoku narciarskim oraz przepięknym Kanionie Tarnogórskim, który to jest pozostałością po kopalni odkrywkowej. W Bytomiu znajduje się także wiele rezerwatów. Będąc w Dolomitach należałoby także odwiedzić rezerwat ,,Segiet”. W rezerwacie tym jest pełno szlaków idealnych do jazdy na rowerze. Teren jest umiarkowanie płaski i jazda po nim to czysta przyjemność. Przy ,,Segiecie” znajduje się także Hałda popłuczkowa, z której mamy doskonały widok na Tarnowskie Góry i Zabytkową Kopalnię Srebra. Z Bytomia możemy się udać poprzez szlaki, np. na Księżą Górę w Radzionkowie, Park w Świerklańcu czy Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich, gdzie nasze możliwości się dwoją. Z Kopca Wyzwolenia w Piekarach możemy udać się zwiedzić Bazylikę Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich lub Piekarski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Atrakcji nie brakuje również w pobliskich Tarnowskich Górach. Tam możemy zwiedzić Zabytkową Kopalnię Srebra, Sztolnię Czarnego Pstrąga, Park wodny czy kompleks zamkowy Tarnowice Stare. Tarnowskie Góry, tak jak Bytom, posiadają malowniczy zabytkowy rynek.

Będąc w Bytomiu trudno jest sobie nie odmówić przejażdżki koleją wąskotorową. Obsługuje ona trasę o długości 21 km, której przystanek początkowy znajduje się na peronie wąskotorowym dworca głównego w Bytomiu. Pociągi na tej trasie zatrzymują się na dziesięciu stacjach. Trasa kończy się na stacji Miasteczko Śląskie Wąskotorowe. Górnośląskie Koleje Wąskotorowe są jednym z kilkudziesięciu obiektów na Szlaku Zabytków Techniki, który łączy najważniejsze i najciekawsze pod względem turystycznym, historycznym czy architektonicznym obiekty przemysłowe na Śląsku. Co roku poznanie najcenniejszych atutów tych obiektów umożliwia Industriada.

Innymi ciekawymi miejscami w które możemy przyjechać są jeszcze: jezioro Chechło-Nakło, zamek w Będzinie, Park Śląski w Chorzowie, Zalew Rogoźnik czy Żabie Doły. Wszystkie te miejsca są naprawdę cudowne i odbiegają od stereotypu Śląska jako tylko i wyłącznie aglomeracji przemysłowej.

Gdzie wynająć tani apartament w Bytomiu?

Jedne z lepszych apartamentów w stosunku cena do jakości w Bytomiu to apartamenty Rooms Bytom. Apartamenty te są położone w bardzo wygodnej dla turysty lokalizacji. Bardzo blisko możemy się z nich dostać do przepięknego rynku czy do dworca PKP. W bardzo niewielkiej od nich odległości znajduje się także Centrum Handlowe Agora Bytom, Opera Śląska czy Muzeum Górnośląskie.

Podsumowując, Bytom to wbrew pozorom miasto które oferuje nam bardzo wiele możliwości rekreacyjnych związanych z jazdą na rowerze oraz jeszcze więcej cudownych miejsc, które możemy odwiedzić na naszym jednośladzie.

Pozostałe wiadomości

Rusztowania aluminiowe nie tylko dla profesjonalistów

admin

Garnek żeliwny – jego prawidłowe czyszczenie i konserwacja

admin

Wywóz gruzu Bytom

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X