9.8 C
Bytom
2 października 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Tragiczny pożar w pustostanie przy ul. Tramwajarzy.
Policyjne Śródmieście Wyróżnione

Tragiczny pożar w pustostanie przy ul. Tramwajarzy.

O  pożarze budynku przy ul. Tramwajarzy, bytomscy strażacy zostali poinformowani przed godziną 5 rano 30 grudnia br.  Niestety pomimo tego, że budynek był pustostanem, znajdowali się tam ludzie – jedna z poszkodowanych osób zmarła w szpitalu.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji na zewnątrz 3 osób, w tym jednej nieprzytomnej przy użyciu drabiny mechanicznej oraz udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy do czasu przybycia na miejsce Zespołów Ratownictwa Medycznego. Z budynku ewakuowano także 2 psy. 

Przybyłe na miejsce Zespoły Ratownictwa Medycznego zabrały 2 osoby poszkodowane do szpitala, u trzeciej ewakuowanej osoby po przebadaniu przez ZRM nie stwierdzono konieczności dalszych badań. Niestety jedna z osób poszkodowanych zmarła w szpitalu.
Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych spalonego dachu i poddasza. Budynek oddymiono i przewietrzono, a także sprawdzono kamerą termowizyjną. Prawdopodobnie pożar rozpoczął się w bramie przy stercie starych mebli i innych przedmiotów. Dokładne przyczyny zostaną wyjaśnione przez biegłych z zakresu pożarnictwa.

Foto: mł.kpt. Piotr Zwarycz / Straż Pożarna Bytom

Pozostałe wiadomości

„Carmen Funebre” Teatru Biuro Podróży. Zdjęcia

admin

Sportowe Laury Bytomia 2011 wręczone

admin

[Zapowiedź] Jumanji i Zabili Mi Żółwia zagrają w Bytomskim Centrum Kultury

admin
Trwa wczytywanie....