6.6 C
Bytom
18 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Terry Virts zawitał do Bytomia [ Zdjęcia + Wideo]
Fotoreportaze

Terry Virts zawitał do Bytomia [ Zdjęcia + Wideo]

Dzisiejszy dzień dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. J .F. Kennedy`ego w Bytomiu był dość niezwykły. To wszystko za sprawą odwiedzin amerykańskiego astronauty Terrego Virtsa. Amerykanin przybył do Bytomia, by przybliżyć młodym ludziom temat astronautyki oraz odpowiedzieć na nurtujące ich pytania dotyczące lotów w kosmos.

W pierwszej części spotkania Virts przygotował prezentację multimedialną, podczas której przedstawił ciekawe informację dotyczące samego lotu promu kosmicznego Endeavour, którego był pilotem. Opowiadał o załodze, o tym jak wygląda międzynarodowa stacja kosmiczna, o typowym dniu astronauty w przestrzeni kosmicznej.

– Misja promu Endeavour była jedną z ostatnich ważnych misji polegających na transporcie materiałów do dalszej rozbudowy stacji kosmicznej – powiedział Virts podczas spotkania

W drugiej części Virts odpowiadał na pytania uczniów. Ci pytali o wszystko, między innymi o to jak został astronautą, co się je w kosmosie, gdzie lepiej się czuje, na ziemi czy w kosmosie. Pod koniec spotkania Terry Virts przekazał pamiątkowe zdjęcie załogi promu Endeavour wraz z podpisami wszystkich członków.

Terry Virts urodził się 1 grudnia 1967 w Baltimore, już od dziecka interesował się kosmosem oraz samolotami. Jak widać jego marzenia spełniły się i 8 lutego 2010 roku poleciał na 14-dniową misję w kosmos. Na swoim koncie ma również 3900 godzin wylatanych za sterami samolotów bojowych, Virts w latach 1994 – 2004 był pilotem doświadczalnym samolotów F16.

Pozostałe wiadomości

VII Parada Pojazdów Zabytkowych [Zdjęcia]

admin

2 Bytomski Półmaraton [Zdjęcia] [Wyniki]

admin

Wyjątkowe 2 lata Bytomskiej Rowerowej Masy Krytycznej [Zdjęcia]

admin
Trwa wczytywanie....