4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Teatromania 2013: Hotel Paradiso. Zdjęcia
Fotoreportaze Recenzje Śródmieście Wyróżnione

Teatromania 2013: Hotel Paradiso. Zdjęcia

Ogromne maski, brak dialogów i przebogata fabuła – tak w dużym skrócie można opisać to, co miało miejsce dzisiaj na scenie Sali ToTu w Beceku. Kolejne przedstawienie festiwalu Teatromania, polską premierę, zagrało czterech aktorów niemieckiego teatru Familie Flöz, działającego od 1994r.

Grupa składa się z wielu aktorów, muzyków, tancerzy, reżyserów, projektantów masek oraz kostiumów. Założycielami byli Hajo Schüler i Markus Michalkowski, do których wkrótce dołączył Michael Vogel. Swymi działaniami zespół zawsze dąży do znalezienia płaszczyzny porozumienia z widzami, sięgając do wszelkich znanych sobie środków – fizyczności, ruchu i plastyki.

Akcja spektaklu rozgrywa się w górskim kurorcie, który prowadzi pewna starsza pani wraz z rodziną. Obecni w hotelu syn starszej pani oraz jego siostra konkurują w batalii o władzę nad pensjonatem. Towarzyszą im kucharz – morderca, okradająca gości pokojówka, a także wiele różnych, dziwnych przyjezdnych – sportowiec, piękna pani fotograf czy nawet funkcjonariusze policji. Na oczach widzów dochodzi do mnóstwa różnych zdarzeń i interakcji pomiędzy bohaterami; nie są one pozbawione zarówno nostalgii, jak i komedii. Recepcjonista zakochuje się w klientce hotelu, później „przez przypadek” morduje nowego pracownika, hotel traci wszystkie 4 gwiazdki po wizycie inspektora, umiera starsza pani… A wszystko to niesamowicie angażuje oglądających w przebieg zdarzeń i sprawia, że spektakl jest odpowiedni dla osób w każdym wieku.

Po obejrzeniu całego przedstawienia aż trudno uwierzyć, że zostało ono przygotowane od podstaw, bez oparcia o wcześniej spisaną historię. Masa wątków i powiązań, niesamowitych i momentami wręcz nieprawdopodobnych zdarzeń układa się w cudowną, piękną i zabawną całość. To już drugi występ Familie Flöz w Polsce. Kilka lat temu za sprawą Teatromanii zaprezentował spektakl „Teatro Delusio”, oczarowując bytomską widownię.

[flagallery gid=7 name=Gallery]

Pozostałe wiadomości

Troje na podwójnym gazie

admin

Jesienny Bytomski Rajd Rowerowy ,,Poznaj Swoje Miasto”. Zobacz, czy jesteś na zdjęciach!

admin

Grudzień z lodowiskiem, ale bez Jarmarku Świątecznego

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X