14.4 C
Bytom
22 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Teatromania 2011: Teatr KTO – „Ślepcy” [Zdjęcia]
Fotoreportaze Recenzje Śródmieście

Teatromania 2011: Teatr KTO – „Ślepcy” [Zdjęcia]

„Ślepcy” to kolejna perełka na liście przedstawień prezentowanych w ramach Teatromanii. Spektakl plenerowy Teatru KTO z Krakowa ściągnął dzisiaj na bytomski Rynek tłumy widzów. Były piękne kobiety, skrzypce, szpitalne łóżka i nagość, która nie tak często spotykana jest w spektaklach.

Skrzypaczka, tańcząca para, porywczy mężczyźni – tak się zaczęło. Później było już tylko ciekawiej. Epidemia ślepoty sprawia, że wszyscy trafiają do szpitala psychiatrycznego. A tam, za zamkniętymi drzwiami, tworzy się coś na kształt odrębnej społeczności: są poddani i ich panowie, ofiary i oprawcy, a wszystko to rządzi się swoimi prawami. Ludzie posuwają się do karygodnych czynów, razem ze wzrokiem tracą rozsądek, odwagę, pewność siebie albo wręcz uzyskują jej zbyt wiele.
Teatr KTO wyposaża swoje spektakle przede wszystkim w muzykę, ruch, mowę ciała i emocje, a ogranicza zasób słów. Jest to wielkim autem, gdyż przyciąga sporą publikę. Jednym z sukcesów Teatru jest możliwość zaprezentowania wspomnianego spektaklu w trzech miastach: Berlinie, Kijowie oraz Mińsku. Taka okazja przytrafiła się w ramach promocji polskiego przewodnictwa w UE.
W.H , W.B

Pozostałe wiadomości

3 Bytomski Rodzinny Rajd Rowerowy. Galeria zdjęć

admin

Bytomska Gra Miejska [Zdjęcia]

admin

44 Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna – zapowiedź

admin
Trwa wczytywanie....