14.4 C
Bytom
22 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Teatromania 2011: Teatr Fuzja i jego „Dywidenda”
Fotoreportaze Recenzje Śródmieście

Teatromania 2011: Teatr Fuzja i jego „Dywidenda”

Dzisiaj (7 października 2011 roku) na placu Sobieskiego w ramach Teatromanii 2011, odbył się spektakl Teatru Fuzja z Poznania. Przedstawienie pod tytułem „Dywidenda” w reżyserii Anny i Tomasza Rozmianiec tłumnie przyciągnęło widzów. Spektakl na tyle ciekawy, że nawet niska temperatura na dworze nie zniechęciła oglądających

Inscenizacja dotyczyła pogoni za pieniędzmi, była niejako odpowiedzią na kryzys gospodarczy ostatnich lat. Wszystko odbywa się w obrębie „planszy naszych czasów”, wykresów, tablic giełdowych i innych podobnych elementów. Obrazuje mechanizm obrotu pieniądza przypominający raczej grę hazardową niż biznes. Między bohaterami ma miejsce walka o zwycięstwo w świecie wysokich ambicji i chciwości, podejrzanych interesów największych światowych korporacji; walka będąca losową grą.

Spektakl plenerowy, wzbogacony machinami i ciekawymi rekwizytami, miał w sobie wiele energii – młodzi, żwawi aktorzy dodali mu niesamowitego pazura. Fenomenalna mimika twarzy i nieopisane zgranie widać było na każdym kroku. Jak na niewielkie doświadczenie w zawodzie (bo mamy do czynienia z młodą kadrą), artyści podołali zadaniu, przy czym trzeba zaznaczyć, że poprzeczkę postawili sobie wysoko.

W.H , W.B

Pozostałe wiadomości

Dołączył do kompana

admin

Starsze kobiety potrącone na pasach

admin

Młodzi Panowie w Beceku. Ślązisz is easy

admin
Trwa wczytywanie....