0.6 C
Bytom
30 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Tania i funkcjonalna kasa fiskalna? To możliwe!
Publicystyka

Tania i funkcjonalna kasa fiskalna? To możliwe!

pckf-tania-i-funkcjonalna-kasa-fiskalna-posnet-bingo-hs-euPostęp techniczny sprawił, że współcześnie nawet tanie kasy fiskalne zapewniają wygodne rejestrowanie obrotu. Zarówno zaawansowane rozwiązania technologiczne, jak i urządzenia w cenie od 700 do 1 000 zł netto mogą się pochwalić wieloma przydatnymi funkcjami. Warto się jednak zastanowić, co konkretnie zaoferuje przedsiębiorcy tania kasa rejestrująca?

 

Precyzyjna identyfikacja asortymentu

Tanie urządzenia fiskalne pozwalają na zdefiniowanie około 2 000 / 3 000 pozycji w bazie towarowej. To wielkość, która sprawdzi się w przypadku mniejszych firm lub działalności niewymagających zaprogramowania wielu produktów bądź usług. Ważne jest jednak to, że niewielki wydatek nie oznacza wcale rezygnacji z precyzyjnie opisanego asortymentu. Doskonałym przykładem rozwiązania technologicznego tego typu jest model Bingo HS EU.

Kasa marki Posnet obsłuży maksymalnie 2 000 pozycji towarowych, a każdemu z elementów oferty można przypisać nazwę o długości 40 znaków. Dzięki temu w wielu sytuacjach unikniemy konieczności stosowania nieczytelnych skrótów. Co więcej, Posnet Bingo HS EU pozwala na zdefiniowanie 16 grup towarowych – wyjaśnia ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych, Marcin Ciechowicz.

Kasa fiskalna z wydajnym akumulatorem

Zgodnie z przepisami, akumulator musi posiadać każde urządzenie rejestrujące. Rozwiązanie technologiczne tego typu jest więc stosowane również w tańszych kasach. W praktyce funkcjonalność ta oznacza, że przedsiębiorca może prowadzić ewidencję sprzedaży nawet wtedy, gdy zabraknie zewnętrznego źródła zasilania (np. przez awarię prądu). Na tym jednak udogodnienia się nie kończą.

Kasy fiskalne, również te tańsze, umożliwiają naładowanie baterii bezpośrednio z instalacji samochodowej. Dlatego znajdą zastosowanie w przypadku działalności mobilnej, np. handlu obwoźnego lub świadczenia usług z dojazdem do klienta – podkreśla Marcin Ciechowicz.

Klawisze funkcyjne w urządzeniach rejestrujących sprzedaż

Wielu przedsiębiorców robi dziś wszystko, aby zwiększyć sprawność wykonywania obowiązków. Nie tylko dlatego, że szybka praca oznacza szybki zysk. Również ze względu na to, iż klient prędzej wróci do miejsca, w którym został błyskawicznie obsłużony. Co więcej, samo korzystanie z urządzeń elektronicznych staje się komfortowe wtedy, gdy przebiega płynnie.

Prowadzenie handlu znacznie ułatwiają obecne w kasach fiskalnych klawisze funkcyjne. Przyciski tego typu można zaprogramować zarówno do wywoływania często używanych opcji, jak i do szybkiej sprzedaży popularnych produktów lub usług – tłumaczy ekspert PCKF.

Pozostałe wiadomości

Praca w służbach mundurowych

admin

Czy wybór idealnego mieszkania jest możliwy?

admin

Jesz za dwoje, czyli jaka powinna być dieta kobiety ciężarnej?

admin
Trwa wczytywanie....