18.5 C
Bytom
16 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Tak wygląda praca drogówki w nieoznakowanym radiowozie [Wideo]
Policyjne

Tak wygląda praca drogówki w nieoznakowanym radiowozie [Wideo]

Codziennie do patrolowania bytomskich dróg, oprócz radiowozów oznakowanych wyrusza także samochód „cywilny”. Nie jest to zwykły radiowóz, ale pojazd wyposażony w specjalny video-rejestrator, zapisujący na taśmie przewinienia piratów drogowych. Wczoraj przez 45 minut funkcjonariuszom towarzyszyła druga kamera, z której nagranie pokazujące ich pracę można zobaczyć już teraz.
Opel vectra wyposażony w kamerę video i rejestrator nagrań, trafił do komendy w Bytomiu na początku 2009 r. i od tego czasu na co dzień służy policjantom drogówki do ścigania piratów drogowych. Większość zatrzymanych do kontroli przez załogę opla kierowców doskonale wie, jakiego wykroczenia się dopuścili i być może wstydząc się, nie chcą oglądać swoich „wyczynów”. Kto nie wierzy, że złamał przepisy ruchu drogowego, ma możliwość zobaczyć film z sobą w głównej roli. Roli trzeba dodać krótkiej, ale zwykle dość kosztownej.
Jak wygląda praca policjantów z patrolu pełniącego służbę z wykorzystaniem video-rejestratora, można zobaczyć już teraz. Film ten świadczy o tym, jak często funkcjonariusze kontrolują i dyscyplinują piratów drogowych, bowiem materiał do jego przygotowania nagrano w ciągu zaledwie 45 minut.

Źródło/Film: KMP Bytom

[flv:http://www.bytom.slaska.policja.gov.pl/gfx/bytom/pl/kwpkatowiceaktualnosci/34/3071/1/film_z_video.flv 480 368]

Pozostałe wiadomości

Rzucił się z pięściami na policjantów

admin

Pijana leżała na torach, cudem uniknęła śmierci

admin

Napad na bank – policja poszukuje bandyty

admin
Trwa wczytywanie....