4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Tak minął tydzień na drogach naszego miasta
Policyjne

Tak minął tydzień na drogach naszego miasta

6 kolizji i wypadek drogowy odnotowali policjanci z bytomskiej „drogówki” w ciągu minionego tygodnia. Zatrzymano 9 nietrzeźwych użytkowników dróg. Policjanci przeprowadzili akcje, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

Na bytomskich drogach w ubiegłym tygodniu było mniej zdarzeń, niż zwykle, na co niewątpliwie wpływ miały również poprawiające się warunki atmosferyczne i znikający powoli z jezdni śnieg. Nadal jednak możemy spodziewać się opadów śniegu i marznącego deszczu, więc szczególnie w nocy i rano kierowcy powinni zachować zwiększoną ostrożność.
Łącznie odnotowano 36 stłuczek pojazdów. Najwięcej – po 8 kolizji – zanotowano w poniedziałek i piątek. W piątek też miał miejsce wypadek z udziałem pijanej kobiety. Mająca w organizmie prawie 2 promile alkoholu 59-letnia piesza, najprawdopodobniej wtargnęła na jezdnię przy alei Legionów wprost przed nadjeżdżającego peugeota. W wyniku zderzenia z pojazdem piesza doznała złamania ręki. Dniem, kiedy nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego była niedziela i jest to od początku tego roku jedyny dzień, w którym nie zgłoszono najmniejszej stłuczki.

Ubiegły tydzień obfitował w różnego rodzaju policyjne akcje, których celem jest stale podnoszenie bezpieczeństwa na drogach naszego miasta. W poniedziałkowy ranek „drogówka” nasiliła kontrole stanu trzeźwości. Przebadano blisko 70 kierowców pojazdów, nie ujawniając amatorów jazdy „na podwójnym gazie”. Natomiast przez cały tydzień w Bytomiu zatrzymano 9 nietrzeźwych użytkowników dróg, w tym sześciu sprawców przestępstw mających w organizmie pół promila alkoholu i więcej oraz trzech sprawców wykroczeń, u których stężenie alkoholu było mniejsze niż 0,5 promila.
Kolejną akcję pod nazwą „pasy przeprowadzono w czwartek. W wyniku tych działań funkcjonariusze ujawnili 22 kierowców i 9 pasażerów, którzy podczas jazdy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. W takich przypadkach mandat dla sprawcy wykroczenia wynosił 100 złotych, natomiast kierowcy naliczano 2 punkty karne, a w przypadku, gdy pasa nie miał zapiętego pasażer, dodatkowo kierowca otrzymywał 1 punkt karny.
W piątek natomiast w ramach kampanii „Ratujmy każdego – rok pieszego – kolejny krok”, policjanci przeprowadzili na terenie miasta działania zwiększające bezpieczeństwo osób pieszych.

Od poniedziałku do piątku funkcjonariusze dysponowali fotoradarem wypożyczonym z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Za nadmierną prędkość mandatami wynoszącymi od 100 do nawet 500 złotych, ukarano 60 piratów drogowych, którym zgodnie z taryfikatorem naliczono od 4 do 10 punktów karnych.
Za najpoważniejsze wykroczenia ujawnione przez policjantów „drogówki” w ubiegłym tygodniu, w sumie mandaty otrzymało 156 kierowców, 11 pasażerów i 31 pieszych. Do Sądu Grodzkiego w Bytomiu skierowano 20 wniosków o ukaranie sprawców wykroczeń, w tym 17 kierowców pojazdów i 3 osób pieszych.

Źródło: KMP Bytom

Pozostałe wiadomości

Policyjny emeryt schwytał wandala

admin

Zatrzymany po pościgu

admin

Wybuch pieca zabił mężczyznę

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X