25.4 C
Bytom
20 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Szykują się utrudnienia komunikacyjne
Wyróżnione

Szykują się utrudnienia komunikacyjne

W związku z pracami remontowymi, prowadzonymi na terenie Bytomia, można się spodziewać w najbliższym czasie poważnych utrudnień w ruchu drogowym.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu informuje, że w II połowie czerwca na ulicach Zygmunta Starego i Marii Skłodowskiej – Curie zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu. Na ulicy Zygmunta Starego będzie obowiązywał kierunek ruchu od ulicy Przemysłowej do ulicy Kazimierza Pułaskiego, zaś na ul. Marii Skłodowskiej – Curie będzie obowiązywał kierunek ruchu od ul. Kazimierza Pułaskiego do ul. Przemysłowej.

Ponadto prace remontowe trwają na ulicach:
·    Korfantego, gdzie od 10 maja został zamknięty dla ruchu kołowego odcinek ulicy Korfantego pomiędzy ul. Katowicką i Krakowską. Dopuszcza się dojazd tylko do zabudowy mieszkaniowej. Objazdy prowadzone są ulicami: Katowicką do ulicy Głębokiej, a następnie ul. Krakowską. Powyższe utrudnienia drogowe spowodowane są przebudową kanalizacji i potrwają do 15 lipca;
·    Stolarzowickiej w rejonie skrzyżowania z ul. Rokitnicką, gdzie nastąpiło wyłączenie z ruchu kołowego spowodowane przebudową kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Objazd do dzielnicy Stolarzowice prowadzony jest ulicami: Frenzla do granicy miasta Zabrze oraz ulicami Zabrza: Krakowską, Jordana do ul. Rokitnickiej. Przewidywany termin zakończenia robót na ul. Stolarzowickiej określa się na 18 czerwca;
·    Gombrowicza, gdzie w związku z nadal prowadzonymi pracami związanymi z programem „Poprawy gospodarki wodno – ściekowej” przedłuża się termin zamknięcia drogi dla ruchu kołowego do 30 czerwca.
·   Od 11 do 13 czerwca zamknięta będzie ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. Korfantego do ul. Żołnierza Polskiego oraz ul. Podgórna i pl. Grunwaldzki co ma związek ze Świętem Bytomia;
·    12 czerwca między 11.30 a 14.00 zamknięta będzie ul. Smolenia i Korfantego.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu planuje w najbliższych dniach remonty na ulicach: Chorzowskiej na wysokości Arki Bożka w kierunku na Chorzów, Konstytucji za wiaduktem w kierunku Zabrza, Brzezińskiej na odcinku od ul. Rodziewiczówny do ul. Królowej Jadwigi, Odrzańskiej, Stolarzowickiej, Rokitnickiej, Nickla oraz Hlonda.

Obecnie wykonano remonty na ulicach: Falistej, Chorzowskiej w rejonie basenu Centrum Działalności Podwodnej „Nurek” w kierunku Chorzowa, Ostatniej, Fitelberga oraz wykonano remont chodnika przy ulicy Karola Miarki na odcinku od ul. Dojazd do ul. Rostka.

UM Bytom

Pozostałe wiadomości

Zima w pełni, na dachach dziesiątki kilogramów lodu i śniegu

admin

Oficjalne wyniki wyborów: Piotr Koj wygrywa wybory

admin

Potrącenie na pasach na ul. Karola Miarki

admin
Trwa wczytywanie....