7.2 C
Bytom
2 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Szykują się utrudnienia komunikacyjne
Wyróżnione

Szykują się utrudnienia komunikacyjne

W związku z pracami remontowymi, prowadzonymi na terenie Bytomia, można się spodziewać w najbliższym czasie poważnych utrudnień w ruchu drogowym.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu informuje, że w II połowie czerwca na ulicach Zygmunta Starego i Marii Skłodowskiej – Curie zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu. Na ulicy Zygmunta Starego będzie obowiązywał kierunek ruchu od ulicy Przemysłowej do ulicy Kazimierza Pułaskiego, zaś na ul. Marii Skłodowskiej – Curie będzie obowiązywał kierunek ruchu od ul. Kazimierza Pułaskiego do ul. Przemysłowej.

Ponadto prace remontowe trwają na ulicach:
·    Korfantego, gdzie od 10 maja został zamknięty dla ruchu kołowego odcinek ulicy Korfantego pomiędzy ul. Katowicką i Krakowską. Dopuszcza się dojazd tylko do zabudowy mieszkaniowej. Objazdy prowadzone są ulicami: Katowicką do ulicy Głębokiej, a następnie ul. Krakowską. Powyższe utrudnienia drogowe spowodowane są przebudową kanalizacji i potrwają do 15 lipca;
·    Stolarzowickiej w rejonie skrzyżowania z ul. Rokitnicką, gdzie nastąpiło wyłączenie z ruchu kołowego spowodowane przebudową kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Objazd do dzielnicy Stolarzowice prowadzony jest ulicami: Frenzla do granicy miasta Zabrze oraz ulicami Zabrza: Krakowską, Jordana do ul. Rokitnickiej. Przewidywany termin zakończenia robót na ul. Stolarzowickiej określa się na 18 czerwca;
·    Gombrowicza, gdzie w związku z nadal prowadzonymi pracami związanymi z programem „Poprawy gospodarki wodno – ściekowej” przedłuża się termin zamknięcia drogi dla ruchu kołowego do 30 czerwca.
·   Od 11 do 13 czerwca zamknięta będzie ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. Korfantego do ul. Żołnierza Polskiego oraz ul. Podgórna i pl. Grunwaldzki co ma związek ze Świętem Bytomia;
·    12 czerwca między 11.30 a 14.00 zamknięta będzie ul. Smolenia i Korfantego.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu planuje w najbliższych dniach remonty na ulicach: Chorzowskiej na wysokości Arki Bożka w kierunku na Chorzów, Konstytucji za wiaduktem w kierunku Zabrza, Brzezińskiej na odcinku od ul. Rodziewiczówny do ul. Królowej Jadwigi, Odrzańskiej, Stolarzowickiej, Rokitnickiej, Nickla oraz Hlonda.

Obecnie wykonano remonty na ulicach: Falistej, Chorzowskiej w rejonie basenu Centrum Działalności Podwodnej „Nurek” w kierunku Chorzowa, Ostatniej, Fitelberga oraz wykonano remont chodnika przy ulicy Karola Miarki na odcinku od ul. Dojazd do ul. Rostka.

UM Bytom

Pozostałe wiadomości

Kierowco uważaj na drodze, jest bardzo ślisko!

admin

Zagraj na deskach teatru JaCy My!

admin

Zapowiedź: HartOFFanie Teatrem 2013 – „Zrozumieć H.” – Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

admin
Trwa wczytywanie....