-2 C
Bytom
2 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Sztuka przedstawienia kwalifikacji w CV
Publicystyka

Sztuka przedstawienia kwalifikacji w CV

Poszukując pracy potrafimy odwiedzać różne miejsca w celu zapytania o wolne etaty. Bez wątpienia zawsze powinniśmy mieć przy sobie życiorys zawodowy, który nazywany jest jako CV. Błędnym tokiem myślenia jest, iż owy życiorys powinien wyróżniać się słownymi ozdobnikami, ponieważ przez pracodawców może być to odebrane jako determinacja względem zwrócenia na siebie uwagi. Niemniej musimy pamiętać o tym, aby nasze CV nie było jednolitym tekstem, który wymagany był za dawnych czasów. Powinniśmy pisać w blokach tematycznych, które oddzielają od siebie stosowne nagłówki np. dane personalne, ukończone szkoły, doświadczenie itd. Pamiętajmy, że sposób w jaki przedstawimy nasze CV ma bardzo duże znaczenie. Dlatego trzeba o to zadbać wcześniej, bo każda możliwość przeglądu ofert na rynku pracy może sprawić, iż pracodawcę z wolnym etatem poszukamy na tyle szybko, że nie starczy nam czasu nad skupianiem się w kwestii jego formułowania.

Dla większości pracodawców CV ma znaczenie nie tylko pod kątem naszych kwalifikacji, ale także ich przedstawienia. Musi być zwięźle i rzeczowo, aby zmieścić się na jednej stronie wraz z klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dwie strony CV, raczej nie wpadają w gust pracodawców, jednak jak mówi powiedzenie pracodawca pracodawcy nie równy. Istotna jest precyzja co do prawdziwie podanych dat, oraz ukończonych szkół czy wcześniejszych zakładów pracy. Głównym przykazaniem jest prawda, bo każda próba kłamstwa i tak wyjdzie na jaw w momencie podjęcia pracy lub jeszcze przed podpisaniem umowy.

Jeśli nasze CV będzie napisane pod kątem zachowania reguł, jakimi powinno się charakteryzować mamy duże szanse, iż w połączeniu z oczekiwanymi kwalifikacjami zostaniemy szczęśliwymi początkującymi na etacie w danej firmie. Warto również wiedzieć, aby nie składać swoich dokumentów rekrutacyjnych, kiedy nasze wykształcenie czy doświadczenie nie ma nic wspólnego z wymogami pracodawcy. Marnujemy wtedy tylko czas i niepotrzebnie się łudzimy, iż być może zostaniemy przyjęci do grona pracowników zasilających daną firmę.

Pozostałe wiadomości

Pracodawco! Pamiętaj o szkoleniu BHP dla swoich pracowników!

admin

Bracia mniejsi, ale nie gorsi.

admin

Jak analizować ofertę lokat bankowych?

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X