24.7 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy w Bytomiu
Wyróżnione

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy w Bytomiu

Po raz dwunasty w Polsce i po raz kolejny w Bytomiu SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy. To dzięki nim najbardziej potrzebujący otrzymają mądrą, inspirującą do zmiany pomoc i sygnał, że nie są sami.

Schorowana pani Zofia dostała radio, które jest dla niej jedynym towarzyszem, Kubuś – półkę na puchary zdobyte w konkursie pływackim i łóżko piętrowe, dzięki któremu nie musi już spać z bratem, a wielodzietna rodzina mieszkająca w małym domku 5 km od najbliższej miejscowości – zapas opału i 8 par zimowych butów. O ich potrzebach dowiedzieli się wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, a konkretną pomoc przygotowali darczyńcy.

Dziś SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy w naszym mieście. Chętni mogą zgłaszać się na stronie: www.superw.pl

Pomoc, która inspiruje do zmiany

Dla wielu potrzebujących już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami. Wolontariuszem mogą zostać osoby pełnoletnie, które kochają ludzi, nie boją się wyzwań i są gotowe szukać rozwiązań, by przygotowana pomoc była mądra i skuteczna.

W weekend, dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, odbędzie się finał projektu SZLACHETNA PACZKA. To wtedy wolontariusze zawożą do potrzebujących paczki,
a darczyńcy otrzymują piękny prezent – relację z wręczenia paczki.

Paczka łączy ludzi

– Obcy sobie ludzie rozmawiają jak przyjaciele i piją razem herbatę, a ci, którzy stracili już nadzieję na wygraną z biedą czują się ważni i wyjątkowi, a co najważniejsze zaczynają odkrywać w sobie siłę do walki z niełatwą codziennością – opowiada Edyta, wolontariuszka od trzech lat angażująca się w SZLACHETNĄ PACZKĘ.

Projekt SZLACHETNA PACZKA odbywa się po raz dwunasty. Co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Tylko w 2011 roku SZLACHETNA PACZKA trafiła do 11884 rodzin i przekazała pomoc wartą 18 milionów złotych.

www.szlachetnapaczka.pl

 

Jak się zgłosić?

  1. Wejdź na stronę: www.superw.pl
  2. Znajdź na mapie rejon Paczki, który leży najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.
  3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i czekaj na zaproszenie do udziału w rekrutacji.

 

Znaleźć można nas także na facebooku: http://facebook.com/SzlachetnaPaczkaBytom

Pozostałe wiadomości

Katastrofa prezydenckiego samolotu. Lista osób na pokładzie

admin

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na placu Wolskiego

admin

Oddaj krew w Atrium Plejada

admin
Trwa wczytywanie....