14.4 C
Bytom
22 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Szkolenia = pewniejszy etat
Publicystyka

Szkolenia = pewniejszy etat

Szkolenia = pewniejszy etat

Skomplikowana sytuacja na rynku pracy w naszym kraju sprawia, że etat to dla wielu osób prawdziwy luksus, każdy, więc stara się go utrzymać wszelkimi siłami, a o to wcale nie jest łatwo. Media wciąż straszą spowolnieniem gospodarczym i grupowymi zwolnieniami w najróżniejszych częściach Polski.

W dzisiejszych czasach szkolenia mogą okazać się jedyną deską ratunku dla osób zagrożonych zwolnieniami, warto o tym pamiętać, by przynajmniej spróbować wybronić się przed ewentualnym zwolnieniem.

Dobrzy obserwatorzy w firmach mają zdecydowanie lepiej, a gdy z ich obserwacji płyną wnioski i realne działanie to już dobry znak na przyszłość. Przejściowe kłopoty może przetrzymać cała firma, jednak znaczny spadek wpływów już tylko nieliczni, dlatego ten, kto szybko zareaguje na zmiany szkoląc się bądź zmieniając całkowicie swoje kwalifikacje zawodowe może nie tylko „uchować” etat, ale także płynnie przejść z jednej pracy do drugiej.
W serwisie www.szkolenia24h.pl można znaleźć szeroką gamę szkoleń, które powinny ułatwić start w nowym zawodzie.

Konkurencja w wielu firmach jest bardzo duża, jeśli chodzi o poszczególne stanowiska, a gdy nadchodzi czas zwolnień pracodawcy na nowo rozważają nie tylko dotychczasowe osiągnięcia pracowników, wykształcenie i zaangażowanie, ale także zdobyte certyfikaty na szkoleniach.

Dużym atutem dla zagrożonego pracownika mogą być ukończone szkolenia interpersonalne, które skupiają się na rozwoju takich cech i zdolności jak pewność siebie, asertywność, autoprezentacja, zarządzanie czasem czy komunikatywność, a także wszelkie szkolenia zawodowe, które rozwijają umiejętności praktyczne.

A co w przypadku, gdy stracimy dotychczasową pracę?

Najważniejsza sprawa to nie tracić gruntu pod nogami, a szybko reagować na zaistniałą sytuację. Wertowanie ogłoszeń i wysyłka CV to podstawa, ale równie potrzebne są w takiej sytuacji nowe kwalifikacje. Sprawdźmy, gdzie organizowane są kursy zawodowe, które odpowiadają nam profilem działalności i bez wahania zapiszmy się na nie. Szkolenie może być najlepszym sposobem na znalezienie lepszej i stabilniejszej pracy.

Najlepiej robić kursy związane z zawodami, które uważane są obecnie za pewne i dobrze płatne, do takich zalicza się m. in. przedstawiciela handlowego, specjalistę do obsługi klientów, kosmetyczkę, fryzjerów oraz kierowców. Na zarobki nie narzekają też logistycy, analitycy finansowi, programiści, graficy czy przedstawiciele sektora usługowego: kucharz, barman, kelner. Wykwalifikowani pracownicy są obecnie bardziej cenieni niż absolwenci kierunków studiów humanistycznych.

Na dynamicznie zmieniającą się sytuację w Polsce trzeba reagować szybko – odpowiednie szkolenia i kursy to najlepszy sposób, aby uchronić się przed bezrobociem.

***
Zapraszamy do serwisu www.szkolenia24h.pl, gdzie można znaleźć rożne formy kursów – płatne, darmowe, EFS czy też szkolenia e-learning do realizowania w domu. W katalogu dostępne są szkolenia dla pracowników z każdej branży – od handlowców i budowlańców, po lekarzy, nauczycieli czy finansistów. Zapraszamy.

Pozostałe wiadomości

Czym powinna się charakteryzować profesjonalna restauracja?

admin

Bezrobotni ze Śląska mają szansę na dotacje

admin

Dlaczego Twoja firma potrzebuje strony internetowej?

admin
Trwa wczytywanie....