24.7 C
Bytom
19 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Święta w liczbach
Policyjne Wyróżnione

Święta w liczbach

Więcej patroli na ulicach, policyjne apele przekazywane przez media, a także komunikaty ogłaszane z kościelnych ambon, to najważniejsze działania prewencyjne, które przyczyniły się do bezpieczeństwa mieszkańców Bytomia w okresie Bożego Narodzenia i Sylwestra.

Najwięcej – 162 interwencje zgłoszono 1 stycznia, a w sumie od 24 grudnia 2010 r. do 2 stycznia br. policjanci podjęli 783 interwencje. Najczęściej dochodziło do konfliktów domowych, gdzie przynajmniej jedna ze stron konfliktu była nietrzeźwa. Do wytrzeźwienia w bytomskiej izbie wytrzeźwień doprowadzono 172 osoby. W okresie świąteczno – noworocznym odnotowano 16 włamań, w tym najwięcej do piwnic i małych obiektów handlowych, a także 22 kradzieże, 6 rozbojów i jedną bójkę.
Spokojnie było na bytomskich drogach. Funkcjonariusze odnotowali 42 stłuczki pojazdów oraz 3 wypadki drogowe. Niestety w jednym z nich śmierć poniósł 40-letni mieszkaniec Bytomia. Zatrzymano czterech pijanych kierowców. Stróże prawa nie odnotowali w tym czasie żadnych nadzwyczajnych wydarzeń związanych z zakłóceniem porządku.
Na poziom bezpieczeństwa złożyło się kilka czynników, w tym spora ilość policjantów skierowanych do służby, jak również pełniących służbę w tzw. patrolach ponadnormatywnych. Niebagatelne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa zawsze ma stosowanie się do policyjnych apeli, które do mieszkańców naszego miasta trafiały przede wszystkim za pośrednictwem prasy, radia, telewizji oraz witryn internetowych. Komunikaty oraz apele o zachowanie ostrożności i rozwagi, ogłaszane były również z kościelnych ambon.

KMP Bytom

Pozostałe wiadomości

Bytom: Kontrabanda zatrzymana

admin

Nowy system opłat na parkingu przy Agorze Bytom

admin

Brazilian Disco Machine [Zdjęcia + Wideo]

admin
Trwa wczytywanie....