14.4 C
Bytom
22 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Świąteczna jazda z Muzeum Śląskim w Bytomiu
Fotoreportaze Śródmieście Wyróżnione

Świąteczna jazda z Muzeum Śląskim w Bytomiu

Przygotowana w tramwaju ekspozycja zaprezentowało wszystkim zainteresowanym zwyczaje wielkanocne charakterystyczne dla regionu Śląska i Zagłębia, pokazała które tradycje są wspólne, a które się różnią.

Ekspozycja przybliża także widzom świętowanie Wielkanocy przez wyznawców prawosławia. W tym roku święta wielkanocne przypadają w tym samym czasie zarówno dla wyznawców religii katolickiej, jak i prawosławia. Na wystawie zaprezentowane zostały  ikony, rzeźby oraz fotografie archiwalne

– Jest to już szósta edycja ekspozycji prezentowanej w dodatkowym mobilnym oddziale Muzeum Śląskiego. Celem przedsięwzięcia jest przekonanie mieszkańców regionu do bezpośredniego, otwartego obcowania ze sztuką i kulturą mającą korzenie w naszym codziennym życiu, tradycyjnych obrzędach i zwyczajach ludowych. Wystawa skierowana jest nie tylko do zainteresowanych obyczajowością, historią i zwyczajami Wielkiej Nocy, lecz także do osób, które w ferworze przedświątecznego szaleństwa będą mogły zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i poczuć atmosferę świąt – informuje Krystyna Pieronkiewicz-Pieczko , kurator wystawy.

Pozostałe wiadomości

[Zapowiedź] Bytomskie Spotkania Historyczne

admin

Wiosenne eksperymenty w Agorze Bytom

admin

Pijany kierowca potrącił małżeństwo

admin
Trwa wczytywanie....