6.6 C
Bytom
18 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Sprytna umowa, czyli parkometry szybko nie znikną z Bytomia
Publicystyka Śródmieście

Sprytna umowa, czyli parkometry szybko nie znikną z Bytomia

Dla wszystkich, którzy myśleli, że w październiku tego roku pożegnamy parkometry pojawiła się zła wiadomość: niestety urządzenia nie znikną ani w tym roku, ani też w przyszłym. Możliwe, że dopiero w 2013 roku.

Wszystko za sprawą ciekawej umowy, która została spisana pomiędzy zarządcą parkometrów, a MZDiM Bytom. Umowa, która raczej nie wychodziła na świat zewnętrzny do opinii publicznej.  Że coś jest nie tak, zauważyć można było podczas sierpniowych obrad w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej.  To właśnie tam pojawiła się kwota prawie 1.5mln złotych na wyżej wspomniany cel.

Czemu przedłużono umowę? Oficjalnie zapewnia się, że jest to związane z rozwojem Śląskiej Karty Usług Publicznych, z której pobierano by opłaty za parkowanie.  Jednak prace nad kartą trwają już bardzo długo i ich skutek jest całkowicie niepewny.

A jaki może być jeszcze inny powód? Parkometry nie wydające reszty, traktowanie kierowców jak intruzów, a nawet wlepianie kar tym, którzy poszli rozmienić pieniądze na drobne. Powodu domyślmy się sami… poszukując kolejnego wolnego miejsca do parkowania w mieście, gdzie każdą wolną przestrzeń pokrywa się słupkiem uniemożliwiającym parkowanie.

Pozostałe wiadomości

Na podwójnym gazie

admin

Johannes Gayda Honorowym Obywatelem Miasta Bytomia

admin

VII Dni Bytomskich Organizacji Pozarządowych [Zdjęcia]

admin
Trwa wczytywanie....