4.3 C
Bytom
6 grudnia 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Sportowe Laury Bytomia 2011 wręczone
Fotoreportaze Śródmieście

Sportowe Laury Bytomia 2011 wręczone

Grażyna Wojciechowska, Magdalena Gorzkowska, Janusz Wojnarowicz, Przemysław Matyjaszek oraz tenisiści KS „Górnik” Bytom to sportowcy, z osiągnięć których nasze miasto było w 2011 roku szczególnie dumne. Wczoraj podczas uroczystej gali w Bytomskim Centrum Kultury zawodnicy ci odebrali z rąk prezydenta Piotra Koja zaszczytną nagrodę – Sportowy Laur Bytomia 2011.

Nagrody te przyznawane są co roku przez Prezydenta Miasta za szczególne osiągnięcia sportowe. Piątkową galę rozpoczęto jednak nie od wręczenia wyróżnień, ale od chwili zadumy i wspomnień. Minutą ciszy uczczono pamięć Stanisława Lemparta oraz Jacka Widawskiego – dwóch wybitnych bytomskich sportowców,  którzy w marcu niespodziewanie od nas odeszli…

Sportowy Laur Bytomia to wyróżnienie przyznawane także w kategorii trener/działacz sportowy roku oraz, po raz pierwszy, w kategorii „Mecenas Sportu”. I tak najlepszym szkoleniowcem 2011 roku wybrany został trener Bytomskiego Towarzystwa Tenisa Stołowego „Silesia” Miechowice – Michał Napierała, a statuetkę dla mecenasa sportu odebrał z rąk prezydenta Bytomia Stanisław Churas – prezesa firmy Carbo – Koks Sp. z o.o.

Uroczyste podsumowanie roku sportowego 2011 zgromadziło wczoraj w Beceku także wielu innych, wybitnych sportowców oraz trenerów, którzy w ubiegłym roku osiągnęli sukcesy i godnie reprezentowali nasze miasto nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Piątkową galę uświetnił występ niezwykłego i przezabawnego Kabaretu Młodych Panów. Rybnicka grupa kabaretowa w składzie: Mateusz „Banan” Banaszkiewicz, Bartosz Demczuk, Łukasz „Kaczor” Kaczmarczyk oraz Robert Korólczyk zaprezentowała specjalnie przygotowane na tę okazję skecze i piosenki. Nie zabrakło zatem między innymi humorystycznych scenek związanych z przygotowaniami Polski do Euro 2012 czy odwiecznej wojny między hanysami a gorolami.

Oto sylwetki nagrodzonych sportowców:

Janusz Wojnarowicz – „Sportowiec (senior)” – zawodnik GKS Czarni Bytom, brązowy medalista Mistrzostw Europy w Istambule w 2011 roku , trzecie miejsce w Pucharze Świata w Moskwie w 2011 roku, w rozgrywanym w Rio de Janeiro Pucharze Świata zajął punktowane trzecie miejsce.

Grażyna Wojciechowska – „Sportsmenka (senior)” – zawodniczka MLKS Czarna Strzała. Otrzymała kwalifikacje paraolimpijską za zajęcie II miejsca podczas zawodów w Stok Mandeville w Anglii, podczas światowych zawodów rankingowych w Nymburgu w Czechach zajęła 3 miejsce indywidualnie. Drużynowo zajęła piąte miejsce na Mistrzostwach świata w Turynie oraz złoto zespołowo Pucharze Świata w Stok Mandeville.

Magdalena Gorzkowska – „Sportowiec lub Sportsmenka (junior)” – zawodniczka MKS MOSM Bytom . Podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Tallinie w lipcu 2011 roku w sztafecie 4×400 metrów zajęła wysokie II miejsce, podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu 25 czerwca 2011 roku  zwyciężyła w biegu na 400 metrów, na dystansie 200 metrów w Mistrzostwach Polski Juniorów zajęła drugie miejsce( 26.06.2011), a w halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale  w biegu na 200 metrów tryumfowała na pierwszym miejscu (29.01.2011).

Klub Sportowy „Górnik” Bytom – „Drużyna” – w składzie: Grzegorz Panfil , Mateusz Kowalczyk, Mateusz Szmigiel, Bojan Szumiński, Błażej Koniusz, Mateusz Moj – zdobyła drużynowe Mistrzostwo Polski Mężczyzn w lipcu 2011 roku – osiągnięcie tym cenniejsze, że zdobyte po raz trzeci z rzędu. W klasyfikacji Polskiego Związku tenisa za rok 2011 klub uplasował się  na II miejscu, co jest najlepszym osiągnięciem w jego historii.

Przemysław Matyjaszek – „Dorobek sportowy (całokształt kariery)” – 15- krotny mistrz Polski, 12-krotny mistrz Polski w drużynie Czarnych „Bytom”, wicemistrz świata juniorów, wicemistrz i brązowy medalista Mistrzostw Europy, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku. Zajął piąte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy. Po 26 latach kariery zawodniczej od września 2011 roku – pierwszy trener „Czarnych” Bytom.

Stanisław Churas – Prezes firmy Carbo – Koks – „Mecenasa Sportu”. Firma sponsoruje drużyny młodzieżowe KS Górnik Bytom , od 3 lat oraz drużynę męską Carbo – Koks Górnik Bytom – trzykrotnego Mistrza Polski. Od wielu lat wspiera turnieje międzynarodowe mężczyzn, od 2011 r. jako sponsor tytularny Carbo – Koks Bytom Open.

Michał Napierała – „Trener lub Działacz Sportowy” – wprowadził drużynę BTTS Silesia Miechowice do ekstraklasy w tenisie stołowym. Zapewnił awans kobiet do II ligi. Pod jego wodzą Marcin Balcerzak i Grzegorz Felkel zdobyli w maju 2011 roku Mistrzostwo Polski Młodzików, a debel Jarosław Tomicki i Tomasz Lewandowski  sięgnęli w marcu 2011 roku po tytuł Mistrzów Polski w deblu.

um bytom / fot. k.kadis

Pozostałe wiadomości

Bądź EKO! [Zdjęcia]

admin

Sex Guru wystąpił w Beceku

admin

Młodzi Radni spotkali się na pierwszej sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej

admin
Trwa wczytywanie....

Domena bytomonline.pl oraz fanpage z 2700 fanów na sprzedaż! Oferty prosimy kierować na adres e-mail: [email protected]

X