9.8 C
Bytom
23 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Spektakl „Szewczyk Dratewka” [Zdjęcia]
Policyjne Śródmieście Wyróżnione

Spektakl „Szewczyk Dratewka” [Zdjęcia]

Był sobie raz Szewczyk Dratewka. Biedak był z niego a biedak! Aby liche odzienie na grzbiecie, aby torba, a w niej kromka chleba – cały jego majątek.” – opowieść o Szewczyku Dratewce Janiny Porazińskiej znają chyba wszyscy młodzi jak i starsi.

Jednak największa frajda jest wtedy, gdy możemy na żywo zobaczyć przełożenie bajki na scenę teatru. Dziś w Bytomskim Centrum Kultury, Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza przedstawił spektakl pt. Szewczyk Dratewka.

W inscenizacji tej zobaczyć możemy również inne postaci z Polskich legend i opowiadań ludowych, jak choćby Króla Kraka, Smoka Wawelskiego czy wesołe leśne Skrzaty.  Obok aktorów zobaczyć mogliśmy różne lalki teatralne, które w sposób szczególny oddziaływają na wyobraźnie młodych widzów. Te dwa światy, lalek i żywego aktora, przenikają się nazwajem i uzupełniają.  Na przykładzie Dratewki najmłodsi przekonać się mogli, że skromnością, uczciwością i pracowitością człowiek może wiele osiągnąć. Do pełnego sukcesu niezbędne jest mu jednak jeszcze jedno…poczucie humoru, a tego z pewnością na spektaklu nie zabrakło.

scenariusz: Rudolf Zając
reżyseria: Michał Hachlowski
muzyka: Michał Kowalczyk
scenografia: Ryszard Masłowski
występują: Justyna Orzechowska / Marta Pszczoła, Łukasz Oleś / Łukasz Kucharzewski, Mateusz Ciszewski / Michał Ambroży, Aleksander Janiszzewski / Karol Basiak.

Pozostałe wiadomości

Uczniowie SP nr 46 w Bytomiu mogą już korzystać z odnowionej sali gimnastycznej

admin

Młodzi Panowie w Beceku. Ślązisz is easy

admin

Ojciec z promilami

admin
Trwa wczytywanie....