16.9 C
Bytom
7 października 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Spektakl „Niunia” – Teatr Młyn. Zdjęcia ze spektaklu
Fotoreportaze Śródmieście Wyróżnione

Spektakl „Niunia” – Teatr Młyn. Zdjęcia ze spektaklu

W dniu dzisiejszym w Bytomskim Centrum Kultury odbyło się przedstawienie pt. „Niunia” , wystawione przez warszawski Teatr Młyn. Niunia to młoda dziewczyna po studiach. Rodzice zadbali o jej wykształcenie – języki, basen, fakultety, dodatkowe lekcje, dwa kierunki studiów, teraz oczekują stałego zatrudnienia, ułożonego życia i… wdzięczności. Dwudziestokilkuletnia Niunia ma wszystko, a jednocześnie pogrąża się w depresji. Próbuje żyć w zgodzie ze współczesnymi ideałami samorealizacji i „bycia sobą”.

Razem z bohaterką obijamy się o mieszczańskie ściany jej rodzinnego mieszkanka, ambitnych i sztywniackich rodziców, pierwszą pracę w biurze, którą załatwił tatuś, piwnicę cafe offowa, pełną pseudopoetów pozerów, a w końcu trafiamy do nowoczesnej firmy prowadzonej przez tajemniczą bizneswoman. Twórcy przedstawienia pytają, czy zadanie, które postawiła przed sobą Niunia jest wykonalne? Jak można „być sobą” w świecie, w którym jednocześnie trzeba „być kimś”, w którym off stał się modnym mainstreamem, a mainstream udaje, że jest offem, w którym prawdziwa bizneswoman jest zwykłą burdelmamą, a trampki i meble z Ikei mają wszyscy od artysty po menagera. Czy w tej rzeczywistości bunt jest jeszcze możliwy? I czy możliwa jest miłość?

„Niunia” to spektakl utrzymany w konwencji z pogranicza musicalu i kabaretu. Zabawne teksty, wartka akcja, świetna muzyka i sprawna choreografia sprawiają, że spektakl ogląda się jednym tchem, choć zawiera on jednocześnie pełną goryczy refleksję nad dzisiejszą Polską rzeczywistością.

becek/wb

Pozostałe wiadomości

Pijana matka z prawie 2 promilami

admin

Akcja „Wieżowiec 2011” w Bytomiu [Zdjęcia]

admin

Wypadek na skrzyżowaniu Sandomierskiej i Witczaka

admin
Trwa wczytywanie....