6.3 C
Bytom
2 grudnia 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla
Policyjne Rozbark Śródmieście Wyróżnione

Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla

Policjanci z Bytomia wyjaśniają okoliczności śmierci 74-letniej kobiety, która najprawdopodobniej zmarła w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Nie było konieczności ewakuacji lokatorów, natomiast z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa , będące na miejscu służby odcięły dopływ gazu do budynku i przewiozły na obserwację medyczną troje małych dzieci.
Wczoraj około godziny 19:00 z policjantami skontaktował się mężczyzna, który stwierdził, że od około tygodnia nie miał kontaktu ze swoją krewną mieszkającą przy ul. Witczaka. Podejrzewając, że zamieszkującej samotnie 74-letniej kobiecie mógł się przydarzyć jakiś wypadek, policjanci wezwali strażaków, którzy przez okno weszli do znajdującego się na II piętrze mieszkania(…)W łazience ujawniono leżące w wannie zwłoki kobiety. Z pierwszych ustaleń wynika, że do śmierci bytomianki mogło dojść w wyniku zatrucia tlenkiem węgla wydobywającym się z piecyka gazowego. Natomiast przyczyną zgromadzenia się spalin mogła być niedrożność instalacji wentylacyjnej lub kominowej. Wszystkie instalacje, w tym doprowadzające do budynku gaz oraz wentylacyjne, zostaną poddane szczegółowej kontroli. Do tego czasu pracownicy pogotowia gazowego odcięli dopływ gazu do budynku. Nie było konieczności przeprowadzania ewakuacji mieszkańców, natomiast z sąsiednich mieszkań, w celu przeprowadzenia badań profilaktycznych, do szpitala zabrano troje dzieci w wieku 1,5 roku, 3 oraz 5 lat. Dwoje starszych już wróciło do swoich rodziców, natomiast najmłodsze pozostało na obserwacji medycznej.
Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia i przyczyn śmierci kobiety zajmują się policjanci z komisariatu przy ul. Rostka przy udziale powołanego w sprawie biegłego sądowego

Pozostałe wiadomości

[Zapowiedź] Wernisaż wystawy „Przestrzeń i kolor” – Aleksandry Huk-Wiatrowskiej

admin

Zatrzymany sprawca włamania do samochodu

admin

Wypadek TIRa na Chorzowskiej

admin
Trwa wczytywanie....