0.4 C
Bytom
30 listopada 2021
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Sklep internetowy to nie tylko asortyment
Publicystyka

Sklep internetowy to nie tylko asortyment

Na ile ważny jest wygląd sklepu internetowego wiedzą projektanci, którzy na co dzień zajmują się tym tematem, jak również klienci, którzy każdego dnia robią w nich zakupy. Można powiedzieć, iż jesteśmy wzrokowcami, dlatego pierwsze wrażenie jest ważne, a tym samym odpowiedni wygląd sklepu okazuje się kluczem do sukcesu.

Zdążyło upłynąć już trochę czasu od kiedy projektowanie sklepów internetowych Toruń skupia się właśnie na nowoczesnej technice, bądź jak kto woli stylu zwanym flat design. Niemniej mimo ciekawym rozwiązaniom każdy projektant musi pamiętać o tym, że nie każda branża jedno ma imię i projektowanie w stylu flat design mimo prostoty i minimalizmu także wymaga profesjonalnego podejścia.

Praktyczne upraszczanie stron sklepowych

Za sprawą flat designu możemy stworzyć każdy sklep internetowy, który bez wątpienia trafi w gusta klientów. Estetyka w tym przypadku jest bardzo ważna, dlatego gotowe szablony, tudzież sugerowanie się gradientem całkowicie odbiega od oczekiwań klientów, a nawet już na wstępie sprawia, iż klienci wycofują się z takich obficie ozdobionych witryn sklepowych. Flat design gwarantuje nam atrakcyjność, która nie tylko wzbudzi zainteresowanie, ale też będzie się podobać. Nie zabraknie tutaj kolorów, intuicyjnych ikon, dobrze dopasowanych czcionek, prostych i płaskich elementów, jakie sprowadzają stronę do łatwej czytelności i nawigacji. W sklepie internetowym podobnie jak w stacjonarnym musi panować ład i porządek, który zachęci do zakupów. Nawet w stacjonarnych nikt nie przepada za przepychem, gdzie nie wiadomo co jest wystawione na sprzedaż, a co jest kompozycją stałą mającą na celu dekorację wnętrza.

Użyteczność dla klienta, sukcesem właściciela

Za sprawą flat designu zadowolenie jest po obu stronach. Fakt, iż lubimy sklepy, w których bez problemu się odnajdujemy nie podlega wątpliwości tym bardziej, że każdy z nas (nawet właściciel sklepu) kiedyś jest klientem. Droga od zadowolenia kupujących do zysków właściciela sklepu jest więc prosta – projekt sklepu w najnowszej, płaskiej i intuicyjnej formie, bez ozdobników i świecidełek, które nic do sklepu internetowego nie wnoszą, a mogą skutecznie odstraszać.

 

Pozostałe wiadomości

Najbliższe miesiące w Palladium

admin

Marketing wirusowy, a długopisy z nadrukiem?

admin

Zgubione klucze? Coś poradzimy!

admin
Trwa wczytywanie....