15.3 C
Bytom
17 maja 2022
BytomOnline.pl – Bytomski portal informacyjny
Strona główna » Sezon rozliczeń podatkowych w Bytomiu
Publicystyka

Sezon rozliczeń podatkowych w Bytomiu

Pod obowiązek podatkowy w Polsce podlegają wszyscy podatnicy a nie wywiązanie się z tego obowiązku może być traktowane jako uchylenie się wobec niego, co w konsekwencji może prowadzić do nałożenia przez urząd skarbowy kary pieniężnej na podatnika.

 

Obowiązek składania deklaracji dochodowych obowiązuje do 31 marca w przypadku składania przez podatników deklaracji CIT oraz 30 kwietnia dla podatników rozliczających swoje zeznania na drukach PIT.

Deklarację podatkową należy złożyć w siedzibie urzędu skarbowego w Bytomiu przy ulicy Wrocławskiej 92 tutaj znajdziemy godziny otwarcia US Bytom. Nie jest jednak obowiązkiem składanie jej osobiście. Podatnik ma takie prawo jednak w jego imieniu może tego dokonać osoba trzecia. Istnieje również ewentualność wysłania kompletnego wniosku na adres urzędu skarbowego za pośrednictwem poczty czy kuriera na adres: Urząd Skarbowy, ul. Wrocławska 92, 41-902 Bytom

Stosunkowo nowoczesnym rozwiązaniem jest składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną. Jest to możliwe za pośrednictwem aplikacji przygotowanej przez Ministerstwo Finansów. Program jest bezpłatnie udostępniany na stronie Ministra i każdy podatnik może go pobrać. Za pomocą programu podatnik wypełnia swojej zeznanie podatkowe w dokładnie ten sam sposób co klasyczne, papierowe formularze z tą kluczową równicą, że odbywa się to na komputerze. Gotowy formularz posiada tę samą formę urzędową co już dobrze znane podatnikom druki. Po wypełnieniu zeznania podatkowego należy je już tylko wysłać na adres skrzynki e-mail urzędu skarbowego.

Bez względu na formę jaką zeznanie podatkowe zostanie złożone fiskusowi, podatnikowi przysługuje możliwość złożenia korekty na ewentualność popełnienia jakichkolwiek błędów. Na złożenie korekty podatnikowi przysługują dwa miesiące liczone od momentu złożenia zeznania podatkowego w urzędzie skarbowym.

W miniony weekend we wszystkich większych miastach, również w Bytomiu organizowane były punkty pomocy w rozliczaniu PIT-ów. Punkty pomocy zlokalizowane były w galeriach handlowych. W naszym mieście punkt pomocy podatnikom zlokalizowany był w Galerii M1 na ulicy Strzelców Bytomski 96.

Przez cały weekend eksperci z urzędu skarbowego pomagali w wypełnieniu PIT-ów, tłumaczyli wszystkie ulgi podatkowe oraz po wypełnieniu deklaracji podatkowej wysyłali gotowy PIT przez Internet.

Pozostałe wiadomości

Jak analizować ofertę lokat bankowych?

admin

Planujesz remont? Przyda się kontener na gruz

admin

Wybieramy odpowiednie biuro dla firmy.

admin
Trwa wczytywanie....